5 najlepszych muscle carów 2016 roku

2016-12-22
5 najlepszych muscle carów 2016 roku

Końcówka roku to tradycyjny czas wszelkich podsumowań – tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się muscle carom, które ujrzały światło dzienne w kończącym się roku.

Rok 2016 był dobrym rokiem dla wielkich, typowo amerykańskich samochodów. Mieliśmy okazję zobaczyć kilka naprawdę ciekawych propozycji. Wybraliśmy pięć, które naszym zdaniem prezentują się najlepiej. I mogą rzecz jasna pochwalić się naprawdę potężną mocą.

 

Chevrolet Camaro ZL1

ZL1 to najmocniejsza wersja szóstej generacji Chevroleta Camaro. Pod maskę trafił silnik V8 (a jakże!) o pojemności 6,2 litra, który generuje moc 640 koni mechanicznych i aż 868 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od zera do setki zajmuje mu zaledwie 3,5 sekundy. Auto jest wyposażone w potężne, 20-calowe obręcze. To wszystko robi wrażenie, ale ZL1 nie jest najmocniejszym samochodem w tym zestawieniu.

 

Dodge Challenger Shakedown

Na tegorocznej edycji targów SEMA został zaprezentowany chyba najładniejszy muscle car w tym roku. Dodge Challenger Shakedown to samochód wyjątkowy, inspirowany kultowym modelem Challengera z 1971 roku. Ten powstał w jednym egzemplarzu, a pod jego maskę trafił silnik V8 HEMI o mocy 485 koni mechanicznych.

 

Prior Design Wide Body Dodge Challenger Hellcat

Dzięki doładowanemu silnikowi V8 Hemi ten model Challengera rozwija absurdalną wręcz moc 900 koni mechanicznych! Firma Prior Design zadbała o to, aby z zewnątrz samochód prezentował się równie efektownie – otrzymał między innymi spoiler, tylny dyfuzor oraz niesamowite, ogromne obręcze kół.

 

Shelby American Terlingua Mustang

Jeśli oddasz swojego Mustanga GT z 2015 lub 2016 roku firmie Shelby i dołożysz 66 tysięcy dolarów, otrzymasz Mustanga Terlingua. Nazwa jest nawiązaniem do wyścigowego teamu Shelby z lat 60. Samochód ten jest wyposażony w szereg usprawnień, dzięki którym góruje nad „zwykłym” Mustangiem GT, a pod maskę trafił silnik o mocy 750 koni mechanicznych.

 

Hennessey Performance Dodge Challenger Hellcat

Dzięki zastosowaniu dwóch turbosprężarek moc tego Hellcata wzrosła do 1032 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy wynosi 1338 NM. Samochód od zera do setki przyspiesza w zaledwie 2,7 sekundy, a koszt takiego usprawnienia Challengera wynosi 55 tysięcy dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska