Nowe Audi Q8: debiut w Detroit

2016-12-23
Nowe Audi Q8: debiut w Detroit

Audi hucznie rozpocznie nowy rok: w styczniu 2017 roku, na wystawie North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit, producent z Ingolstadt zaprezentuje Audi Q8 concept.

Projekt w fazie niemal produkcyjnej jest syntezą emocjonalnalnej stylistyki coupé i typowej dla SUV-ów przestrzeni i zróżnicowanej aranżacji. Cztery pierścienie otwierają w ten sposób nowy segment w klasie wyższej.

- Audi Q8 concept to awangarda serii Q. Jego stylizacja to bardzo wyraźne wyartykułowanie sportowego charakteru i prestiżu - wyjaśnia szef stylistów Audi, Marc Lichte. - Co więcej, co jak wierzymy jest niezmiernie ważne dla użytkownika, samochód ten ma bardzo obszerne wnętrze i cztery komfortowe miejsca siedzące, nawet mimo płaskiej linii dachu.

Przód tego studyjnego pojazdu jest imponujący. Ośmiokątna osłona chłodnicy singleframe jest znaczenie szersza niż w obecnych modelach seryjnych Audi, wyciągnięta daleko do przodu i trójwymiarowo uformowana. Wiele elementów stylistyki Q8 concept, np. bardzo płaskie, a jednocześnie bardzo szerokie słupki C oraz mocne, podkreślone linie ramion nad kołami, przypomina modele Ur-quattro z lat 80. ubiegłego wieku. Tak wyważone proporcje równomiernie podkreślają zarówno przednie, jak i tylne koła. To cecha typowa dla modeli Quattro.

 


Źródło: Audi

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska