Mercedes-AMG GT R wystąpi w najnowszej części „Transformers”

Mercedes-AMG GT R wystąpi w najnowszej części „Transformers”

Firma Mercedes potrafi zadbać o odpowiednią reklamę swoich produktów – model AMG GT R, czyli najnowsze dzieło fabrycznego tunera Mercedesa wystąpi w piątej części filmu „Transformers” w reżyserii Michaela Baya.

W dotychczasowych czterech filmach z serii o wielkich robotach, potrafiących zamieniać się w samochody mieliśmy okazję zobaczyć kilka naprawdę efektownych pojazdów. Z pewnością najbardziej eksponowanym i dzięki temu rozpoznawalnym był żółty Chevrolet Camaro, w którego zamieniał się robot Bumblebee, ale na ekranie pojawiło się wiele innych ciekawych aut. Wśród nich znalazły się takie charakterystyczne pojazdy, jak chociażby Ferrari 458 Italia, Audi R8 czy też BMW serii 6.

 

W czwartej części filmu, zatytułowanej „Wiek zagłady” pojawił się bohater o imieniu Drift, który występował w formie imponującego Bugatti Veyron. W najnowszej odsłonie hitowej serii Michaela Baya w tę rolę wcieli się najmłodsze dziecko fabrycznego tunera Mercedesa, czyli zaprezentowany podczas czerwcowego Festiwalu Prędkości w Goodwood model GT R.

 

Zobaczcie, jak wygląda Mercedes-AMG GT R w całej okazałości – w rolę kierowcy wcielił się Lewis Hamilton:

 

 

Mercedes-AMG GT R to ewolucja modelu GT S – w porównaniu do poprzednika masa pojazdu została zredukowana o 90 kilogramów, uzyskując 1554 kilogramy. Samochód otrzymał aktywne elementy aerodynamiczne oraz aż dziewięć ustawień kontroli trakcji. Sercem GT R-a jest potężna jednostka V8 o mocy 577 koni mechanicznych, która generuje 700 Nm momentu obrotowego. Auto od zera do setki rozpędza się w zaledwie 3,6 sekundy, co jest wynikiem o 0,2 sekundy lepszym od modelu GT S. Maksymalna prędkość, z jaką Mercedes jest w stanie pożerać kolejne kilometry autostrad i torów wyścigowych wynosi 318 kilometrów na godzinę.

 

Film „Transformers: The Last Knight”, w którym będziemy mieli okazję zobaczyć omawianego Mercedesa wejdzie na ekrany kin w 2017 roku, a w główną rolę ponownie wcieli się Mark Wahlberg.

 

Co sądzicie o najnowszym dziecku Mercedesa?

 

foto: newspress

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska