Quadrofoil Q2S – pojazd wodny inny niż wszystkie!

2016-12-28
Quadrofoil Q2S – pojazd wodny inny niż wszystkie!

Słoweńcom udało się stworzyć coś naprawdę interesującego.

Sprzęt zaprezentowany światu kilka dni przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia może być bez większej przesady nazwany jednym z najciekawszych (jeśli nie najciekawszym) pojazdem wodnym na świecie. W przeciwieństwie do motorówek oraz typowych skuterów wodnych, Quadrofoil Q2S jest pojazdem wyposażonym w napęd elektryczny.

 

 

Zastosowanie tak nietypowego kształtu nie jest tutaj przypadkiem – dzięki silnikowi elektrycznemu, Quadrofoil Q2S jest w stanie rozwinąć imponującą prędkość, wynoszącą aż 40 kilometrów na godzinę! Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby wykazać jak najlepszą aero oraz hydrodynamikę. Pojazdem mogą podróżować dwie osoby.

 

Quadrofoil Q2S jest zasilany przez dwa zestawy baterii litowo-jonowych, które można naładować do pełna w niecałe 4 godziny. Twórcy pojazdu twierdzą, że projektując kokpit korzystali z doświadczeń kolegów z branży motoryzacyjnej, dzięki czemu całość charakteryzuje się komfortem i ergonomią.

 

 

Jak na razie nie wiemy, ile twórcy zażyczą sobie za swoje najnowsze dzieło, niemniej jednak czekamy z niecierpliwością na kolejne wiadomości z obozu Quadrofoil!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska