Nowy Suzuki Swift: pierwsze zdjęcia

2016-12-29
Nowy Suzuki Swift: pierwsze zdjęcia

Suzuki zaprezentowało w Japonii nowy model Swift, który trafi do sprzedaży w styczniu 2017 roku.

Swift został zbudowany na nowej, lekkiej płycie podłogowej zaprojektowanej w technologii "Heartect". Pod maską auta znajduje się silnik 1.2 Dualjet współpracujący z systemem hybrydowym SHVS. Swift w wersji RS napędzany jest turbodoładowanym silnikiem Boosterjet o pojemności 1.0 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, współpracującym z 6-stopniową przekładnią automatyczną.

Pakiet bezpieczeństwa (dostępny powyżej wersji XG) zawiera najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Po raz pierwszy w samochodzie Suzuki zastosowano system przeciwdziałania kolizjom Dual Sensor Brake Support (DSBS). Wykorzystuje on kamerę i czujnik laserowy wraz z automatycznymi światłami drogowymi, które dostosowują wysokość padania wiązki światła do otoczenia pojazdu. Pakiet obejmuje także aktywny tempomat.

Od wprowadzenia na rynek w 2004 roku na świecie sprzedano ponad 5,3 miliona egzemplarzy tego modelu. Nowy Swift najpierw zostanie wprowadzony na rynek japoński. Wersja europejska zostanie zaprezentowana podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2017 roku.

 

Źródło: Mototarget.pl

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska