Dwa Mustangi z rekordem świata!

2016-12-29
Dwa Mustangi z rekordem świata!

Dwóch kierowców za sterami Fordów Mustangów pobiło dość niecodzienny i nietypowy rekord, dzięki czemu trafili do Księgi Rekordów Guinnessa.

Rekord, który postanowiono pobić, jest dość nietypowy i chociaż użyto samochodów, nie chodziło o osiągnięcie jak największej prędkości. Chodziło o „namalowanie” jak największego obrazu na asfalcie za pomocą… opon.

 

 

Do rekordowej próby doszło w Arabii Saudyjskiej, a dostarczeniem dwóch Fordów Mustangów zajął się arabski przedstawiciel Forda – Aljazirah Vehicles Agencies, we współpracy z AlJazirah Ford Racing. Aby rekord został zaliczony, kierowcy musieli spalić opony na powierzchni większej niż 500 metrów kwadratowych, co oczywiście się udało – nowy, największy obraz na asfalcie stworzony za pomocą samochodów zajął powierzchnię 883,98 metrów kwadratowych.

 

Należy jednak wspomnieć, że pomysłodawcom i organizatorom akcji nie chodziło tylko o to, aby się popisywać i zużywać opony dla samego ich zużywania. Kolor różowy nie znalazł się tutaj przypadkowo – bicie rekordu było częścią kampanii, której zadaniem jest zwiększanie świadomości wśród ludzi na temat raka piersi. Dlatego też wzór, stworzony przez koła Mustangów to różowa wstążka.


W ostatnim czasie mieliśmy okazję wspominać o innym, nie mniej ciekawym motoryzacyjnym rekordzie, tym razem z jednośladem w roli głównej. Karol Najmowicz został rekordzistą, jeśli chodzi o prędkość maksymalną, uzyskaną na polskim motocyklu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska