7 najciekawszych supersamochodów 2016 roku

7 najciekawszych supersamochodów 2016 roku

W mijającym roku nie próżnowali producenci supersamochdów – światło dzienne ujrzało kilka naprawdę interesujących modeli. Czas na podsumowanie!

Niedawno pisaliśmy o najciekawszych muscle carach, które świat poznał w mijającym roku. Teraz nadszedł czas na samochody najszybsze, najdroższe i najbardziej efektowne. Przyjrzyjmy się jeszcze raz superautom, które poznaliśmy w kończącym się roku.

 

Rezvani Beast Alpha

Ten samochód, wyposażony w niezwykle ciekawy system otwierania drzwi, to dzieło ludzi z kalifornijskiej Rezvani Automotive Designs. Auto powstało na podwoziu zapożyczonym od Lotusa, a dzięki niewielkiej masie jest w stanie rozpędzić się do “setki” w zaledwie 3,2. Więcej na temat tego samochodu przeczytacie TUTAJ.

 

Ferrari LaFerrari Aperta

Model LaFerrari to następca topowego modelu Enzo. Chociaż jego produkcja wystartowała w 2013 roku, to dopiero trzy lata później został zaprezentowany w wersji bez dachu, która otrzymała miano Aperta. Pomimo obłędnie wysokiej ceny, wszystkie 209 wyprodukowanych egzemplarzy rozeszło się na kilka miesięcy przed oficjalną premierą. O Apercie pisaliśmy więcej w TYM miejscu.

 

Ferrari J50

J50 to wyjątkowy model Ferrari (chociaż zagorzały fan marki powiedziałby zapewne, że wszystkie Ferrari są wyjątkowe). Powstał bowiem, aby uczcić 50-lecie obecności włoskiej firmy z czarnym koniem w logo na rynku japońskim. Auto powstało na bazie modelu 488 Spider, zaledwie w 10 egzemplarzach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy TUTAJ.

 

Mercedes-Maybach S650

Nie jest to klasyczny supersamochód jeśli chodzi o sylwetkę, ale zarówno w kwestii osiągów, jak i (przede wszystkim) obłędnej ceny, zdecydowanie pasuje do niniejszego zestawienia. Zaprezentowany na Auto Show w Los Angeles S650 to najbardziej luksusowy kabriolet oferowany przez markę. Może się pochwalić aż 621 koniami mechanicznymi i 1000 Nm momentu obrotowego. Powstało zaledwie 300 sztuk.

 

NIO EP9

NIO EP9 to pierwszy samochód stworzony przez chińską firmę NextEV. Trzeba przyznać, że Chińczycy zaczęli z wysokiego „C” – ich dzieło pobiło rekord północnej pętli Nurburgringu dla samochodów elektrycznych. Nie ma się co dziwić – moc czterech silników zamontowanych w NIO EP9 wynosi razem 1 megawat, co przelicza się na 1341 koni mechanicznych. Samochód dzięki temu osiąga „setkę” w 2,7 sekundy oraz rozpędza się do 313 kilometrów na godzinę. Prawdziwy potwór, o którym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

Lamborghini Centenario

Modelem Centenario firma Lamborghini postanowiła uczcić 100-lecie swojego istnienia. Trzeba przyznać, że zrobili to w sposób spektakularny – dzięki 770 koniom mechanicznym samochód osiąga „setkę” w niecałe 3 sekundy. Jak to często bywa w przypadku superaut, liczba wyprodukowanych egzemplarzy była mocno ograniczona – powstało zaledwie 20 coupe oraz 20 roadsterów.

 

Bugatti Chiron

Trudno pisać o tak bezkompromisowym samochodzie, jakim jest Bugatti Chiron. To auto jest „naj” w praktycznie każdym aspekcie, jaki można sobie wyobrazić. Sercem samochodu jest 16(!)-cylindrowy silnik o pojemności OŚMIU litrów, doposażony dodatkowo w CZTERY turbosprężarki. 1479 koni mechanicznych, 1600 Nm momentu obrotowego, 2,5 sekundy do setki. Nie trzeba nic dodawać – to po prostu niekwestionowany król supersamochodów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska