5 największych zwycięzców 2016 roku

2017-01-02
5 największych zwycięzców 2016 roku

Rok minął. O ile w kulturze obfitował raczej w złe lub bardzo złe informacje, o tyle w motoryzacji można go uznać za udany. Oto 5 największych zwycięzców odchodzącego 2016 roku.

5. BMW X1 (wzrost o 88 proc.)

 

Długo kazała na siebie czekać nowa wersja crossovera z Bawarii. Ale jak już nowe X1 nadjechało, okazało się, że trzeba było dla niego zarezerwować dodatkowe place wokół dealerskich salonów. Klienci biorą właściwie każdą wersję. Najmniejsze z uterenowionych aut BMW okazuje się dawać wystarczającą przestrzeń i zadowalające wyposażenie. Większe samochody też są popularne, ale pod względem wzrostu nie ma porównania.

 

 

4. Audi TT (wzrost o 201 proc.)

 

O ile pierwsza generacja Audi TT cieszyła się ogromną popularności, ale nikt nie myślał o tym aucie jako o prawdziwym konkurencie dla BMW Z4, czy Porsche Boxsterze, o tyle najnowsza generacja naprawdę dostała potężny zastrzyk mocy. Wersja TTS zadowoli najbardziej wymagających kierowców, a i niższe spełnią oczekiwania osób mających lżejsze nogi. W TT zadebiutował Audi Virtual Cockpit, czyli cyfrowa deska rozdzielcza, która pokazała kierunek, w jakim zmierza nie tylko Audi, ale cały motoryzacyjny świat.

 

 

3. Volvo XC90 (wzrost o 202 proc.)

 

O tym samochodzie napisano już chyba wszystko. Należące do Chińczyków Volvo przez długie 10 lat opracowywało nową wersję swojego bestsellerowego SUV-a. Kiedy już XC90 pojawił się na rynku, sprawił, że wszystkim opadły szczęki. Szwedzki design wnętrza, silniki, fantastyczna sylwetka: ponownie Volvo weszło do pierwszej ligi. Wzrost sprzedaży imponujący.

 

 

2. Mercedes GLE SUV (wzrost o 221 proc.)

 

Już wydawało się, że tradycyjne SUV-y odchodzą w przeszłość, a klienci zaczynają gustować w ich rozmaitych wersjach, na przykład pięciodrzwiowych coupe. Tymczasem wyniki sprzedaży przeczą tej tezie. Ani CLA, ani CLS, ani stylizowane na coupe crossovery GLE i GLC nie mogą poszczycić się takim wzrostem, jak następca ML-a w tradycyjnym nadwoziu. Porządny, duży, komfortowy SUV.

 

 

1. Infiniti QX50 (wzrost o 272 proc.)

 

Być może nie może równać się pod względem popularności z Porsche Macanem, Audi Q5, czy nawet Jaguarem F-Pace, ale japońska marka należąca do Nissana trafiła z QX50 w dziesiątkę. Fabryki nie nadążają z produkcją, zamówienia płyną z całego świata. Moda na SUV-y lub szerzej – crossovery – trwa.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska