BMW M2 Coupe kontra Ford Mustang V8

BMW M2 Coupe kontra Ford Mustang V8

Z jednej strony niewielkie i na pierwszy rzut oka niepozorne, ale kryjące w sobie spore możliwości coupe od BMW, z drugiej zaś prawdziwa amerykańska legenda - które z tych aut lepiej poradzi sobie na prostej drodze?

Jeśli chcielibyśmy rozstrzygnąć ten pojedynek na papierze, Ford Mustang z pewnością by wygrał. Jego specyfikacja prezentuje się zdecydowanie bardziej okazale - pod maską znajdziemy pięciolitrowy silnik V8, generujący 415 koni mechanicznych i 530 Nm momentu obrotowego. Samochód od zera do setki rozpędza się w niecałe 5 sekund, a prędkość maksymalna została ustalona na 250 km/h.

 

Mniejsze i bardziej niepozorne BMW też jednak ma się czym pochwalić - sercem bawarskiego coupe jest rzędowa, doładowana, trzylitrowa “szóstka”, dzięki której samochód rozwija moc 365 koni mechanicznych, a w specjalnym trybie overboost moment obrotowy wynosi 500 Nm. Identycznie jak w przypadku amerykańskiego konkurenta, prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

 

Które z tych dwóch aut lepiej wypadnie w pojedynku na prostej drodze? Przekonajcie się sami:

 

 

Chociaż na papierze Mustang wypadał lepiej, to w rzeczywistości nie stanowił wielkiego wyzwania dla mniejszego i słabszego BMW. Jedną z przyczyn jest różnica w wadze obu samochodów - Ford, chociaż jest mocniejszy, to jednak waży 1720 kilogramów przy 1570 “M dwójki”. Ogromną różnicę robi w tym przypadku skrzynia biegów - Mustang jest wyposażony w standardową ręczną przekładnię, natomiast zmianą przełożeń w bawarskim coupe zajmuje się dwusprzęgłowa skrzynia DCT. I choćby w Mustangu zasiadł człowiek z najlepszym refleksem na świecie, nie sądzimy aby udało mu się dorównać w tym przypadku maszynie.

 

A gdybyście Wy mogli wybierać spośród tych dwóch samochodów, na który byście się zdecydowali?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska