Jak kupić samochód wyjątkowy? Spytajcie w Aston Martinie!

Jak kupić samochód wyjątkowy? Spytajcie w Aston Martinie!

W sierpniowym numerze PLAYBOYA czeka nas miła uczta dla oka – wybraliśmy dla was najciekawsze super auta dla wybrednych.

A tu, drodzy czytelnicy, macie kolejny rodzynek. Wspaniały Aston Martin na pewno znalazłby się w naszym zestawieniu, ale wchodzi dopiero do produkcji i będzie go można odebrać dopiero w roku 2018. Poczekamy, oczywiście wciągając brzuchy i oszczędzając każdą złotówkę, bo AM-RB 001 to wóz szczególny.

 

zdjęcie: Aston Martin


Po pierwsze powstał przy współpracy wyścigowego teamu Red Bull Racing. Po drugie, do napędzania Astona posłużył wolnossący silnik V-12 – w dzisiejszych pro-ekologicznych czasach to rozwiązanie wyjątkowe i raczej rzadko spotykane. Po trzecie – AM-RB 001 powstał dzięki trzem ludziom. Adriana Neweya znacie z Red Bull Racing, gdzie zajmuje się wyczynowymi technikalami, zaś David King – szef operacji specjalnych to postać bardziej tajemnicza.

zdjęcie: Aston Martin


Dla nas najważniejszy jest jednak designer – Marek Reichman. Tak, tak, imię mówi samo za siebie, a pan Reichman jest polskiego pochodzenia. Aston jest więc – choć nieco naciągamy rzeczywistość – POLSKI. Żarty jednak na bok, bo to super maszyna i z takich żartować mimo wszystko nie wypada. Wprawdzie mocy nie podano, ale można szacować, że to będzie szybki, piekielnie szybki samochód – na każdy kilogram w AM-RB 001 przypada JEDEN KOŃ MECHANICZNY. Będzie więc szybko i będzie tylko dla wybranych. Producent przewiduje, że na rynek trafi od 99 do maksimum 150 sztuk takich aut. No to warto zacząć oszczędzać.  

zdjęcie: Aston Martin

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska