Audi Q8 – rywal dla Cayenne'a

2017-01-10
Audi Q8 – rywal dla Cayenne'a

Wszyscy przyzwyczaili się do tego, że na modelu Q7 kończy się gama SUV-ów firmy z Ingolstadt. Teraz to się zmienia, bowiem podczas tegorocznej edycji Detroit Auto Show Audi zapowiedziało model Q8.

Wydaje się, że będzie to najbardziej komfortowy i luksusowy SUV w ofercie marki z czterema pierścieniami w logo. Według nieoficjalnych informacji samochód ten miał być wyposażony w napęd elektryczny, ale Audi zdementowało te pogłoski. Wiemy już, że auto będzie hybrydą typu plug-in, a znana jednostka benzynowa TFSI o pojemności 3 litrów i mocy 333 koni mechanicznych będzie współpracować z silnikiem elektrycznym, generującym moc 136 KM.

 

Moc ma być przekazywana na koła za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Audi Q8 będzie zatem mogło pochwalić się mocą niemal 450 koni mechanicznych i aż 700 Nm momentu obrotowego, co pozwoli mu rozpędzić się od zera do setki w niecałe 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna została ustalona na 250 kilometrów na godzinę.

 

 

Samochodem będzie można się poruszać w jednym z trzech trybów: elektrycznym (wówczas jego zasięg ma wynosić około 60 kilometrów), hybrydowym oraz Battery Hold (który ma zapobiegać rozładowywaniu baterii). Całkowity zasięg samochodu ma wynieść nawet 1000 km. Audi Q8 będzie rzecz jasna wyposażone w tradycyjny system napędu na cztery koła quattro.

 

W środku wszystkie wyświetlacze i wskaźniki zostały zintegrowane i tworzą tzw. black panel. W samochodzie znajdziemy oczywiście także wyświetlacz head up display. Nie wiadomo, kiedy Q8 trafi do sprzedaży, ani ile będzie wynosić jego cena, ale konkurencja w segmencie luksusowych SUV-ów nabierze dodatkowych rumieńców.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska