Ferrari Testarossa Sonny’ego Crocketta z „Miami Vice” wystawiony na sprzedaż

2017-01-12
Ferrari Testarossa Sonny’ego Crocketta z „Miami Vice” wystawiony na sprzedaż

Są takie samochody, które zostają gwiazdami filmów i seriali na równi z aktorami, którzy wcielają się w główne role.

Na przestrzeni lat w filmach i serialach pojawiło się wiele pojazdów, które potem stawały się obiektami pożądania fanów motoryzacji. Z pewnością należy do nich charakterystyczne, białe Ferrari Testarossa, które w serialu Miami Vice (czy, bardziej swojsko, Policjanci z Miami) prowadził Sonny Crockett, grany przez Dona Johnsona.

 

 

Początkowo twórcy serialu jako samochodu Crocketta używali replikę Testarossy, powstałą na bazie Chevroleta Corvette, ale jak się łatwo domyślić, ten ruch nie spodobał się włodarzom firmy z Maranello, która nie chciała, aby bohater jeździł podróbką Ferrari. W ręce ekipy filmowej trafiły zatem dwa egzemplarze oryginalnej Testarossy w kolorze czarnym. Auta zostały przemalowane na biało, bynajmniej nie ze względów estetycznych, a czysto praktycznych – w ten sposób łatwiej było kręcić nocne sceny z ich udziałem. Samochód wystąpił w kilkudziesięciu odcinkach serialu, w trzecim, czwartym i piątym sezonie.

 

 

Wyprodukowany w 1986 roku egzemplarz o numerze seryjnym 63631 po zakończeniu serialu w 1989 roku trafił do magazynu, w którym stał aż do 2015 roku. Biała Testarossa przejechała jak dotąd zaledwie 26 tysięcy kilometrów i nie licząc zmienionego koloru lakieru (co w tym przypadku nie jest wadą) znajduje się w stanie fabrycznym. Nabywca będzie mógł nie tylko cieszyć się samochodem, który na stałe trafił do historii telewizji, ale także całkiem niezłymi osiągami. Sercem auta jest bowiem 12-cylindrowy silnik o pojemności 5,9 litra i mocy 390 koni mechanicznych.

 

 

Nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za ten kultowy model, ale z całą pewnością niezbędne będzie wyłożenie sześciocyfrowej sumy.

 

foto: barret-jackson.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska