Toyota GT86 z włoskim sercem

Toyota GT86 z włoskim sercem

Japońskie tylnonapędowe coupe już w podstawowej wersji jest całkiem mocnym autem, które może dawać sporo frajdy swojemu użytkownikowi. Zawsze jednak można wymienić to i owo, zwiększając w ten sposób poziom adrenaliny...

O lubującym się w efektownych popisach driterze Ryanie Tuercku mieliśmy już okazję pisać, gdy szalał swoją Toyotą GT86 po torze wyścigowym w New Hampshire oraz na oblodzonych powierzchniach w Maine. Teraz Amerykanin podzielił się nowymi wieściami ze swojego obozu - postanowił “nieco” ożywić swój japoński samochód.

 

Tuerck w tym celu postanowił sięgnąć po dokonania włoskiej myśli technicznej i zamontować w swojej Toyocie silnik stworzony przez inżynierów Ferrari. Rzędowa “czwórka” opuściła komorę GT86, a na jej miejsce trafił motor V8 oznaczony skrótem F136. Jednostka zadebiutowała w 2002 roku pod maską Maserati Coupe i od tamtego czasu pojawiała się również w innych modelach producenta z charakterystycznym trójzębem w logo. F136 w różnych wariantach mocy napędza między innymi Maserati Quattroporte oraz GranTurismo, a od 2004 roku znajdziemy go także w Ferrari F430, 458 oraz California.

 

Nie wiemy niestety, która dokładnie wersja silnika trafiła pod maskę Toyoty GT86 - może to być wariant, który generuje “jedynie” 385 koni mechanicznych, ale F136 pojawił się też w wersji o mocy niemal 600 KM - znalazł się w Ferrari 458 Speciale z 2013 roku. Zobaczcie, jak wygląda zapowiedź tego interesującego projektu:

 

 

 

Zastępowanie niewielkich, rzędowych silników potężnymi jednostkami V8 nie jest bynajmniej pomysłem zupełnie nowym. W Stanach Zjednoczonych często do tego celu używane są jednostki rodzimej produkcji, ale temat jest doskonale znany również w Polsce, co doskonale widać po wpisaniu frazy “swap v8” w wyszukiwarce. Po wynikach wyszukiwania można stwierdzić, że zwłaszcza fani BMW lubują się w tego typu przeróbkach.

 

Czy chcielibyście zamienić silnik w swoim samochodzie na V8 od Ferrari?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska