Geje wybrali swój Samochód Roku

2017-01-17
Geje wybrali swój Samochód Roku

Jak co roku w styczniu organizacja gejowska Ledorga ogłosiła wyniki plebiscytu na Gejowski Samochód Roku. Tym razem zatriumfował Fiat 124 Spider. Dobry wybór, prawda?

Gejowski Samochód Roku to żaden żart. Plebiscyt odbywa się od lat. Głosowanie odbywa się na stronach Ledorgi, mogą oddać swój głos tylko osoby w niej zrzeszone. W przeciwieństwie do innych tego typu głosowań nie wybierają eksperci, czy dziennikarze, ale ludzie.


Fiat 124 Spider wygrał. Nie wiadomo jakie auta pokonał, bo organizator nie podaje kolejnych miejsc. Zwycięzca nieco zaskakuje, bo przed rokiem wygrał jego bliźniak, czyli Mazda MX-5 w swojej nowej odsłonie. Czyli tak naprawdę rok po roku wygrało to samo, tyle że pod inną nazwą i z innym wzornictwem.

 

W poprzednich latach w plebiscycie triumfowały takie auta jak Fiat 500, Ford Mustang, Citroen DS3 Cabrio i Aston Martin DB9 Volante. Jak widać geje preferują kabriolety, które wygrały przynajmniej w połowie głosowań.

 

Tegoroczny wygrany jest wspólnym projektem Mazdy i Fiata, które każda z firm wyposażyła we własny silnik. Fiat 124 Spider ma motor 1,4-litrowy z doładowaniem, który generuje 140 KM. Auto jest lekkie, więc osiągi są imponujące. Prędkość maksymalna to 215 km/h, a przyspieszenie do setki wynosi 7,5 sekundy.

 

Fiat 124 Spider ma też mocniejszą wersję. To Abarth 124 Spider z takim samym silnikiem, ale podkręconym do 170 KM. Setka osiągana jest przez tego „skorpiona” w 6,8 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 230 km/h.

 

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska