Ferrari Toma Sellecka z „Magnum” trafiło na sprzedaż

Ferrari Toma Sellecka z „Magnum” trafiło na sprzedaż

Wydając milion złotych, można stać się właścicielem samochodu kultowego.

Pamiętacie Magnum? W latach 1980-1988 był on jednym z najchętniej oglądanych seriali na świecie. Opowiadał historię detektywa Thomasa Sullivana Magnum, który mieszkał w luksusowej posiadłości na Hawajach. Pomimo wcielenia się w wiele innych postaci, to właśnie ta rola pozostaje najsłynniejszą w karierze aktora Toma Sellecka, a jego nieśmiertelny wąs stał się jednym z popkulturowych symboli całej dekady.

 

 

Teraz każdy może poczuć się tak, jak słynny detektyw – o ile rzecz jasna dysponuje odpowiednią ilością gotówki. 19 stycznia w domu aukcyjnym Bonhams odbędzie się licytacja samochodu, którym Selleck jeździł na planie Magnum. Jest to Ferrari 308 GTS Quattrovalvole, które zostało wyprodukowane w 1984 roku. Nadwozie zostało zaprojektowane przez słynne studio Pininfarina. Pod maską znajduje się silnik V8 o pojemności trzech litrów, generujący moc 235 koni mechanicznych. Przyspieszenie od zera do setki zajmuje mu niecałe siedem sekund. Skrót GTS oznacza GT Spyder, a więc istnieje możliwość złożenia dachu.

 

Po zakończeniu zdjęć, samochód został zwrócony do firmy Ferrari, która polakierowała go na nowo i sprzedała pierwszemu właścicielowi jako auto demonstracyjne – miało to miejsce w 1986 roku. Obecny właściciel nabył samochód trzy lata później – w 1989 roku. Aktualny przebieg wynosi 35629 mil, czyli 57339 kilometrów.

 

Ferrari 308 GTS Toma Sellecka to drugi samochód włoskiej marki z filmową przeszłością, który w ostatnim czasie trafił na aukcję. Kilka dni temu pod młotek trafiło białe Ferrari Testarossa, którym jeździł Sonny Crockett (Don Johnson) w serialu Policjanci z Miami. W przypadku 308 GTO oczekiwana kwota wynosi między 150 a 250 tysięcy dolarów.

 

foto: Bonhams

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska