Nowy Ford Mustang – co się zmieniło w jednym z najbardziej kultowych samochodów świata?

2017-01-18
Nowy Ford Mustang – co się zmieniło w jednym z najbardziej kultowych samochodów świata?

Po niemal dwuipółletnim okresie rynkowej obecności szóstej generacji Mustanga firma Ford stwierdziła, że nadszedł najwyższy czas na odświeżenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli w ofercie.

Zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka, chociaż oczywiście nie ma tutaj mowy o rewolucji – mamy wszak do czynienia jedynie z faceliftingiem, a nie z nową generacją modelu. Inaczej wyglądają przednie reflektory, przeprojektowany został wygląd przedniego zderzaka, a grill został poszerzony. Zmiany zaszły także w tylnej części samochodu – światła otrzymały kształt litery „C”, dyfuzor będzie miał kolor czarny, auto otrzymało również niewielki spoiler, który ma podkreślać jego sportowy charakter.

 

 

Nie obeszło się bez sporych zmian w gamie dostępnych silników. Modelu po faceliftingu nie będzie można kupić z 3,7-litrową jednostką V6 pod maską – jako przyczynę podano niewielkie zainteresowanie klientów, którzy chętniej wybierali 2,3-litrowego Ecoboosta lub potężną, 5-litrową V-ósemkę. Jeśli chodzi o tę ostatnią, teraz będzie dostępna w połączeniu z nową, dziesięciostopniową przekładnią automatyczną. Nie oznacza to rzecz jasna, że zrezygnowano ze skrzyni manualnej – dostała ona dwumasowe koło zamachowe.

 

Jeśli chodzi o wnętrze, „ulepszono miejsca dotykowe”, co zapewne oznacza, że plastiki będą bardziej miękkie. Tapicerka ma być szyta ręcznie, z użyciem nici w kontrastowym kolorze, a elementy takie jak na przykład klamki mają być aluminiowe. Odświeżony Ford Mustang ma trafić do sprzedaży w Ameryce Północnej jesienią tego roku, a niedługo później zapewne trafi także do Europy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska