Nowe Volvo XC40: geny starszego brata

2017-01-23
Nowe Volvo XC40: geny starszego brata

Światowa ofensywa Volvo trwa i wygląda na to, że jej drugi rzut będzie jeszcze skuteczniejszy. Największy SUV Szwedów XC90 sprzedaje się jak świeże bułeczki, a wkrótce dołączy do niego najmniejszy crossover XC40, który stylistycznie będzie nawiązywał do starszego brata.

Chińczycy z Geely, którzy od kilku lat są właścicielami Volvo, dobrze to wszystko wymyślili. Zainwestowali w mającą duże kłopoty markę kolosalne pieniądze. Pozwoliły one na stworzenie aut, które są dobre i podobają się. Pierwszym było XC90, potem przyszły kolejne S90, V90 i XC60.

 

Teraz czas na coś mniejszego, na targach w Szanghaju Volvo pokaże XC40, najmniejszego crossovera, konkurenta BMW X1, Audi Q3 i Mercedesa GLA. Model będzie początkowo produkowany w Chinach i będzie bliźniakiem auta Geely Lynk&Co 01 – chyba najładniejszego i jednego z najbardziej zaawansowanych aut z Chin.

 

Silniki na rynek chiński to będą początkowo 3-cylindrowy doładowany benzyniak o mocy 180 KM oraz 2-litrowa jednostka 2.0. o mocy 250 KM. Ofertę uzupełni hybryda plug-in o mocy 250 KM.

 

Na europejską wersję XC40 trzeba będzie jeszcze poczekać, można się spodziewać, że oferta zostanie poszerzona o jednostki wysokoprężne. Najważniejszy jednak jest design. Jeśli mały crossover Volvo będzie wyglądał jak na zdjęciach, można się spodziewać, że fabryki będą miały problemy z realizacją zamówień.

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska