Okazja: Ferrari Erica Claptona do kupienia

2017-01-23
Okazja: Ferrari Erica Claptona do kupienia

Kłótnie, które Ferrari jest najlepsze, wciąż trwają. Niektórzy twierdzą, że F50, inni głosują na Enzo i LaFerrari. Swoich zwolenników ma też model F40. Jedno z takich aut trafiło właśnie na aukcję. Dodatkową zachęta może być fakt, do kogo należało.

Eric Clapton to jeden z najsłynniejszych gitarzystów wszech czasów. „Slowhand” stworzył utwory, które zna każdy fan gitarowego grania, a zespoły, które współtworzył – na czele z The Yardbirds i Cream – tworzą kanon muzyki bluesowej i rockowej.

 

Kiedy już został milionerem, Clapton mógł sobie pozwolić na oddanie się jeszcze jednej pasji, poza muzyką. Jest jednym ze słynniejszych miłośników Ferrari. W jego posiadaniu był model F40 z 1991 roku, który właśnie trafił na aukcję, a sprzedającym jest dealer z Londynu, GVE.


 

„F40 to jedna z ikon lat 80. XX wieku, prawdziwy klasyk. Fakt, że jego właścicielem był nie kto inny, jak Eric Clapton, tylko zaostrzy apetyt kolekcjonerów” - powiedział David Rai z GVE.

 

Cena wywoławcza F40 Claptona to niecały milion funtów (ok. 1,15 mln dolarów). Powstało zaledwie 1311 egzemplarzy tego supersamochodu. Wersja, jaką posiadał Clapton to samochód w klasycznym kolorze Rosso Corsa. Na liczniku ma 6,8 tys. mil. Wóz jest w doskonałym stanie technicznym.


Eric Clapton miał przez całe swoje życie kilkanaście Ferrari, które były potem sprzedawane na aukcjach. Ich cena była dzięki temu zdecydowanie wyższa. Ostatnie auto z Maranello Clapton kupił w 2012 roku.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska