Z Magadanu do Lizbony w 6 dni i 9 godzin

Z Magadanu do Lizbony w 6 dni i 9 godzin

Załoga Volkswagena Touarega pod przywództwem Rainera Zietlowa dokonała imponującego wyczynu - trasę liczącą ponad piętnaście tysięcy kilometrów udało im się pokonać w mniej niż tydzień.

W składzie ambitnej ekipy pragnącej pobić poprzedni rekord czasu przejazdu na tej trasie (który wynosił 8 dni i 12 godzin) oprócz niemieckiego podróżnika Rainera Zietlowa znaleźli się operator kamery Marius Biela oraz dziennikarz Peter Bakanow. Samochodem, dzięki któremu załodze udało się pokonać ten imponujący dystans był specjalnie przygotowany do tego celu Volkswagen Touareg V6 TDI, który został wyposażony w opony Goodyear Wrangler.

 

Tak przedstawia się schemat podróży Zietlowa i spółki na infografice:

 

Podróż z pewnością nie należała do łatwych, zwłaszcza jej azjatycki odcinek - terenowy Volkswagen musiał pokonać między innymi liczący ponad 3 tysiące kilometrów odcinek słynnej “drogi z kości”. Trasa ta, pokryta błotem i żwirem, powstała nadludzkim wysiłkiem setek tysięcy więźniów przymusowych w latach 1932 - 1953. Do dziś trwają spory co do tego, ile ludzi zmarło podczas budowy tej przeprawy przez niezwykle niegościnny teren.

 

 

Alexis Bertoluzzi, dyrektor marketingowy Goodyeara na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, nie krył zadowolenia z efektów wyprawy Zietlowa i spółki:

 

Chcemy pogratulować Rainerowi i jego ekipie pobicia rekordu, znów udało im się to zrobić! Jesteśmy dumni, że mamy swój udział w tym sukcesie i pokazaliśmy, że opony Goodyear Wrangler to najlepszy wybór na takie wyprawy.

 

Tak z kolei o całym przedsięwzięciu wypowiedział się Rainer Zietlow:

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się przejechać tę trasę w niesamowitym czasie 6 dni, 9 godzin i 38 minut. Chciałbym podziękować wszystkim naszym sponsorom i partnerom, w tym Goodyearowi za dostarczenie nam niezawodnych opon na nawet najtrudniejsze warunki drogowe.

 

Rainerowi i jego ekipie gratulujemy osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska