Ducati Diavel Diesel – motocykl z piekła rodem

2017-01-25
Ducati Diavel Diesel – motocykl z piekła rodem

Pewnie wielu widząc ten tytuł mocno się zdziwi. No bo jak to, motocykl Ducati z Dieslem?! Nie chodzi jednak o to, że włoska marka postanowiła wyposażyć swój jednoślad w silnik wysokoprężny…

Jeśli nie silnik, to czemu Diesel? Włosi z Ducati postanowili bowiem nawiązać współpracę ze znaną marką odzieżową. Jej efekt został zaprezentowany na tegorocznej edycji mediolańskiego Fashion Week. Mowa o wyjątkowym, limitowanym zestawie, który został nazwany Ducati Diavel Diesel. W jego skład wchodzą spodnie, skórzana, typowo motocyklowa kurtka oraz rzecz jasna motocykl. Zestaw trafi do sprzedaży w lipcu, ale zainteresowani będą musieli się spieszyć – jego liczba została bowiem ograniczona do sześciuset sześćdziesięciu sześciu. Wiemy już zatem, czemu w nazwie widnieje słowo „diavel”.

 

 

Sercem motocykla jest silnik Ducati Testastretta 11° DS o pojemności 1198 centymetrów sześciennych, który rozwija moc 162 koni mechanicznych, czyli dokładnie ten sam, który znajduje się w standardowej wersji modelu Diavel. Za zmianę przełożeń odpowiada sześciostopniowa skrzynia biegów. Według danych producenta, pojazd rozpędza się od zera do setki w zaledwie 2,6 sekund.

 

 

Już standardowy Diavel zdecydowanie zwraca na siebie spojrzenia innych, a wersja stworzona na potrzeby współpracy z firmą Diesel tylko te pozytywne wrażenia potęguje. Nie wiemy jeszcze, ile trzeba będzie zapłacić za ten wyjątkowy zestaw, ale zważywszy na limitowaną liczbę egzemplarzy, tanio z pewnością nie będzie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska