Pierwszy samochód dla młodego kierowcy za 8 tysięcy złotych

2017-01-26
Pierwszy samochód dla młodego kierowcy za 8 tysięcy złotych

Człowiek, który po raz pierwszy bierze do ręki swoje prawo jazdy marzy tylko o jednym – o własnym samochodzie. Niestety, mało który świeżo upieczony kierowca może sobie pozwolić na kupno auta swoich marzeń.

Dysponując relatywnie niewielkim budżetem nie trzeba się jednak ograniczać do nudnych i pospolitych pojazdów. W przeszłości pisaliśmy o samochodach za 5 tysięcy złotych, dzisiaj z kolei wybraliśmy kilka aut, które można kupić za kwotę około 8 tysięcy. Te samochody oczywiście pierwszą młodość mają już za sobą, ale nadal można trafić na zadbane egzemplarze, które jeszcze przez jakiś czas powinny w miarę bezproblemowo służyć.

 

Alfa Romeo 147

Gdy Alfa Romeo 147 pojawiła się na rynku w 2000 roku, od razu stała się jednym z najpiękniejszych samochodów w klasie kompaktów. Pod maskę trafiły silniki konstrukcji Fiata, wśród których na szczególną uwagę zasługuje jednostka wysokoprężna o pojemności 1,9 litra. Silnik Diesla co prawda nie kojarzy się z typowo włoskim sznytem, ale w przypadku takiego budżetu ważniejsze są względy praktyczne.

 

foto: WillVision / flickr

 

Honda HR-V

Podwyższony samochód bryłą przypominający kombi, do tego wyposażony w jedną parę drzwi – trzeba przyznać, że designerzy Hondy popisali się w tym przypadku sporą kreatywnością, a jeszcze bardziej trzeba docenić tych, którzy ten projekt zaakceptowali do produkcji. Gdy Honda HR-V wyjechała na ulicę, mocno zwracała na siebie uwagę. Za rekomendację wystarczy fakt, że jest to japońskie auto rodem z drugiej połowy lat 90.

 

foto: RL GNZLZ / flickr

 

Peugeot 206

Lata mijają, a Peugeotowi chyba nadal nie udało się zaprojektować miejskiego samochodu, który charakteryzowałby się takim wdziękiem, jak model 206. O tym, jak udany był to samochód, najlepiej świadczą lata jego produkcji – rozpoczęła się ona w 1998 roku, a zakończyła dopiero w 2012. Za 8 tysięcy złotych można kupić egzemplarz pochodzący z XXI wieku, a zatem odporny na typowe choroby wieku dziecięcego.

 

foto: RL GNZLZ / flickr

 

Mitsubishi Galant

Jeśli ktoś szuka większego samochodu niż powyższe, powinien się zastanowić nad tą propozycją. Galant to jeden z najbardziej załużonych modeli w gamie japońskiego producenta, który był produkowany w różnych wariantach od końcówki lat sześćdziesiątych. My mamy na myśli jego ósmą generację, tworzoną w latach 1996-2006. Auto charakteryzuje się ciekawym, agresywnym designem, który nawet po latach sprawia, że samochód cieszy oko.

 

foto: davocano / flickr

 

BMW E30

Zdajemy sobie sprawę, że ta propozycja na pierwszy samochód może się niektórym wydać nieco kontrowersyjna. Znalezienie zadbanego egzemplarza BMW E30 (którego produkcja zakończyła się w 1993 roku) będzie z pewnością zadaniem trudnym, ale nie niemożliwym. Z racji na wiek, samochód zwraca uwagę swoim klasycznym wyglądem. Jeszcze kilka lat temu E30 było pogardzane ze względu na swoją renomę auta dla dresiarzy – egzemplarze, którym udało się uniknąć bycia upalanymi na parkingu pod remizą są teraz coraz bardziej pożądane.

 

foto: Herb Real / flickr

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska