Ten rolnik ma moc: Mini Countryman JCWorks

2017-01-30
Ten rolnik ma moc: Mini Countryman JCWorks

Mini Countryman drugiej generacji to największy i najbardziej wszechstronny model w ofercie brytyjskiej marki. Silnik o mocy 231 KM, najmocniejsza jednostka jaką kiedykolwiek zastosowano w Mini oraz standardowy napęd na cztery koła ALL4 i solidna koncepcja auta gwarantują w najnowszym modelu John Cooper Works zupełnie nową jakość wyścigowego klimatu i ekstremalnej frajdy z jazdy po nieutwardzonym terenie.

 

Nowy Mini Countryman John Cooper Works zarówno ze standardową 6-biegową skrzynią manualną, jak i z opcjonalną 8-stopniową sportową skrzynią Steptronic przyspiesza do setki w 6,5 s. Jest więc o 0,8/0,7 s szybsze od Mini Countryman Cooper S ALL4.

 

Sportowy charakter nowego auta widać też w elastyczności, zwinności na zakrętach i podczas hamowania. Na te wyniki składa się pakiet obejmujący oprócz silnika i napędu na cztery koła, sportowy układ jezdny z 18-calowymi obręczami kół, hamulce Brembo, elementy karoserii poprawiające właściwości aerodynamiczne i dopływ powietrza chłodzącego.

 

Nowy Mini Countryman John Cooper Works. Dane i fakty:

 

– Czterocylindrowy silnik turbo o mocy 231 KM i momencie obrotowym 350 Nm.

– Zoptymalizowany pod względem wydajności napęd na cztery koła ALL4 w wyposażeniu standardowym.

– Sportowy układ jezdny ze sportowymi hamulcami Brembo i 18-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich.

– Silnik, układ jezdny i aerodynamika zestawione na bazie sportowego doświadczenia John Cooper Works.

– Sprint od 0 do 100 km/h w 6,5 s, prędkość maksymalna: 234 km/h.

– Pakiet aerodynamiczny John Cooper Works z bardzo dużymi wlotami powietrza z przodu.

– Specyficzne wnętrze z fotelami sportowymi John Cooper Works.

– Ekskluzywne wyposażenie standardowe obejmujące reflektory diodowe, Mini Driving Modes i dostęp komfortowy.

– Pięć miejsc, znacznie większy komfort wnętrza, większy bagażnik i większa wszechstronność w porównaniu z poprzednim modelem.

– Mini Connected jako osobisty asystent mobilności na co dzień i w podróży.

 

Postęp w stosunku do poprzedniego modelu widać nie tylko w mocy większej o 13 KM i większej wydajności napędu ALL4, lecz również w większych wymiarach zewnętrznych i znacznie większym komforcie wnętrza, wszechstronności i funkcjonalności. Przyrost o 17 cm na długości i 3 cm na szerokości oraz rozstaw osi większy o 7,5 cm dają znacznie bardziej przestronne wnętrze i więcej swobody na każdym z pięciu miejsc.

 

Pojemność bagażnika można w razie potrzeby zwiększyć z 450 do 1390 l. Nowy Mini Countryman John Cooper Works jest tym samym topowym „sportowcem” o wszechstronnym charakterze, który zarówno na torze wyścigowym i poza utwardzonymi drogami, jak i w codziennej eksploatacji i na długich trasach dostarcza ekstremalnej frajdy z jazdy i zapewnia nieprzeciętną wszechstronność.

 

Nowy Mini John Cooper Works Countryman zostanie zaprezentowane publiczności po raz pierwszy w kwietniu 2017 r. na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Na rynku pojawi się wiosną 2017 r.

 

Kilka słów na temat silnika. Umieszczony poprzecznie czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l ma charakterystykę inspirowaną sportami motorowymi. Wyposażony jest w specyficzną wersję układu Mini TwinPower Turbo z turbosprężarką zintegrowaną z kolektorem wydechowym, bezpośredni wtrysk benzyny, adaptacyjny rozrząd Valvetronic i zmienną regulację faz rozrządu (Double Vanos).

 

Turbosprężarka wykonana z materiału o bardzo wysokiej odporności termicznej wytwarza ciśnienie doładowania wynoszące 2,2 bar. Stanowi to dobry fundament dla rozwoju mocy w dużym zakresie obrotów. Silnik uzyskuje maksymalny moment obrotowy 350 Nm w zakresie od 1450 do 4500 obr/min. A maksymalną moc 231 KM w zakresie od 5000 do 6000 obr/min.

 

Zastosowano specjalne tłoki, większy intercooler i dodatkową chłodnicę płynu chłodzącego. Do tego sportowy układ wydechowy, który nie tylko sprzyja charakterystyce mocy silnika, ale gwarantuje też odpowiednie brzmienie i wygląd.

 

Źródło: BMW, Mototarget

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska