Kabrio na wiosnę: nowy Aston Martin Vanquish S Volante

2017-02-01
Kabrio na wiosnę: nowy Aston Martin Vanquish S Volante

Brytyjczycy podnieśli poprzeczkę i po raz kolejny udało im się przeskoczyć. Tym razem pokazali olśniewającego Astona Martina Vanquisha S w wersji bez dachu, czyli Volante.

Europa pręży muskuły, to chyba wynik dość kontrowersyjnych wypowiedzi nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych na temat Starego Kontynentu. To oczywiście żarty, ale być może coś jest na rzeczy. Nowy Aston Martin Vanquish S Volante ma 12-cylindrowy silnik o pojemności 5,9 litra, który na Europę będzie miał moc 603 koni mechanicznych, a na resztę świata, w tym USA, 580 KM.

 

Auto jest lekkie, jak na tak dużą maszynę, waży 1739 kg. To efekt kuracji odchudzającej, czyli użycia do konstruowania aluminium i włókna węglowego. Karbonowe są dyfuzor z tyłu i splitter z przodu, które nie tylko dodają wizualnej drapieżności, ale też zachęcają do poruszania się z wyższymi prędkościami.

 

Kabriolety zwykle do tego nie służą, nawet te najmocniejsze, tym jednak razem pokusa może się jednak okazać ogromna. Rozkład masy wynosi 51 proc. na przód i 49 proc. na tył jest więc niemal idealny. Producenci zapewniają, że wóz prowadzi się bardzo stabilnie, także z wysokimi prędkościami i w zakrętach.

 

Osiągi nowego Vanquisha S Volante kładą na łopatki. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 323 km/h. Auto ma automatyczną skrzynię biegów nowej generacji (Touchtronic II), ośmiobiegową i sportowo skonfigurowaną.

 

Sprzedaż rozpocznie się kwietniu. Samochód w wersji podstawowej wyceniono na 315 775 dolarów (1,128 mln zł). Polecamy!

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska