Eagle Spyder GT – w starym stylu

2017-02-02
Eagle Spyder GT – w starym stylu

Wywodom na temat wspaniałości starych samochodów i ich wyższości nad nowoczesnymi często towarzyszy stwierdzenie „Ech, teraz to już takich nie robią”... Jak się jednak okazuje, nie jest to prawda – przynajmniej w tym konkretnym przypadku.

Jaguar to marka, która ma w dorobku wiele cenionych modeli samochodów, ale chyba żaden model, który wyszedł spod rąk Brytyjczyków nie budzi takich emocji, jak E-type. Było to dwudrzwiowe coupe (lub kabriolet), produkowane w latach 1961-1975. Ze względu na niezwykle piękny i ponadczasowy wygląd, a także imponujące nie tylko wówczas osiągi, samochód nadal jest obiektem pożądania – nie tylko wsród miłośników Jaguara, ale ogólnie fanów klasycznej motoryzacji.

 

 

Dlaczego mówimy o E-typie? Istnieje bowiem firma, która posiada licencję na tworzenie tego klasycznego modelu. Mowa o Eagle, dzięki której (dysponując oczywiście niemałymi pieniędzmi) można stać się właścicielem klasycznego, ale jednocześnie nowego Jaguara. Już niebawem na ulice wyjedzie ich kolejne dzieło, czyli Eagle Spyder GT, będące współczesną wersją E-type’a. Pod maskę trafi jednostka o pojemności aż 4,7 litra, generująca moc 330 koni mechanicznych i 461 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu Spyder GT jest w stanie rozpędzić się od zera do setki w mniej niż pięć sekund.

 

Równie duże wrażenie jak osiągi robi wnętrze samochodu. Większość elementów została wykonana ręcznie, jak choćby skórzana tapicerka. Efektownie wyglądają również wszelakie przełączniki i wskaźniki, wliczając w to okrągły obrotomierz i prędkościomierz.

 

Jak już wspomnieliśmy, Eagle Spyder GT nie jest samochodem na każdą kieszeń – aby stać się jego właścicielem, trzeba wyłożyć na stół 695 tysięcy funtów, czyli niemal 3,5 miliona złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska