Piekielne kombi od Mercedesa

2017-02-03
Piekielne kombi od Mercedesa

Jazda z gwiazdą na masce jest prawie zawsze przyjemna, ale mechanicy z Mercedesa postanowili ją umilić także posiadaczom rodzin i dzieci. Kombi Mercedes-AMG E 63 4Matic+ przyspiesza do setki nawet w 3,5 sekundy.

Spóźniony, żeby dowieźć dzieci do szkoły? No cóż, to nie będzie chyba problem ojców, którzy zdecydują się na ten samochód. Klasa E kombi od AMG jest naprawdę szybka.

 

Auto ma dwie wersje. Słabsza (he, he) to E 63 4Matic+, która dysponuje mocą 571 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na obie osie za pośrednictwem 9-stopniowej skrzyni automatycznej AMG Speedshift MCT. Posiada szperę i system zmiennej dystrybucji momentu obrotowego na poszczególne osie, waży 1985 kg i przyspiesza do setki w 3,6 sekundy. Vmax ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

 


Jest jednak wersja mocniejsza, bądźmy szczerzy, naprawdę ekstremalna. Nazywa się E 63 S 4matic+. Literka S to dodatkowe 41 koni. Auto ma ich aż 612 i 850 Nm momentu obrotowego z doładowanego silnika V8. Dzięki temu udało się urwać 0,1 sekundy ze sprintu do setki. Wersja ma aktywny dyfer i przeprogramowane ESP i kontrolę trakcji, żeby łatwiej było driftować.

 

Słabsza (he, he) i mocniejsza wersja mają bagażnik o pojemności 630 litrów, całą masę asystentów kierowcy, wyposażenie, które może kosztować drugie tyle i adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z kilkoma trybami jazdy, ustawiającymi podstawowe parametry „pod kierowcę”.

 

Cena? Poznamy ją wkróce, ale można się spodziewać, że wyniesie ponad 0,5 miliona złotych.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska