Ostatni Rolls-Royce Phantom VII zjechał z linii produkcyjnej

2017-02-06
Ostatni Rolls-Royce Phantom VII zjechał z linii produkcyjnej

Rolls-Royce żegna się z siódmą generacją swojej luksusowej limuzyny.

Tego, co jest dobre, nie warto zmieniać – z takiego założenia wyszli włodarze Rolls-Royce’a, przynajmniej w kwestii Phantoma. Chociaż trudno w to uwierzyć, to siódma generacja tego modelu była produkowana od 2003 roku, a więc 13 lat! Co ciekawe, Phantom VI był produkowany jeszcze dłużej, bo aż 22 lata.

 

 

Egzemplarz Phantoma VII, który jako ostatni opuścił fabrykę, z pewnością zainteresuje kolekcjonerów samochodów oraz miłośników brytyjskiej marki ze słynnym Duchem Ekstazy na masce. W tym wyjątkowym modelu, wykończonym lakierem o nazwie Blue Velvet, pod maską znajduje się oczywiście jednostka V12 o pojemności 6,75 litra, generująca moc 453 koni mechanicznych i 720 Nm momentu obrotowego. Dzięki takiej specyfikacji technicznej samochód rozpędza się od zera do setki w 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna została określona przez producenta na 240 kilometrów na godzinę. Cena nie została podana, ale ci, którzy na poważnie rozważają zakup tego samochodu, z pewnością znajdą sposób, by ją poznać.


Phantom siódmej generacji odchodzi, ale wiemy już, że zostanie zastąpiony nowszym modelem. Kilka miesięcy temu udało się zrobić kilka zdjęć tego auta w kamuflażu, a firma Rolls-Royce otwarcie przyznała, że niebawem nowy Phantom ujrzy światło dzienne. Wiadomo również, że nowa generacja będzie występowała w co najmniej dwóch wersjach: standardowej i wydłużonej. Pytanie tylko, kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowana – być może w marcu na autosalonie w Genewie lub nieco później, podczas sierpniowej imprezy w Pebble Beach.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska