Stary-nowy Range Rover: oni to naprawdę zrobią!

2017-02-07
Stary-nowy Range Rover: oni to naprawdę zrobią!

Jeden z najbardziej ikonicznych samochodów wszech czasów, SUV doskonały (z czasów, kiedy słowo SUV jeszcze nie istniało), czyli Range Rover z końca lat 70. XX wieku, może być twój. Ale nie replika, nie odrestaurowany egzemplarz, tylko nowe auto!

Brytyjski Land Rover wpadł na pomysł tyleż szatański, co oczywisty. Firma zdaje sobie sprawę, że klasyczny Range Rover z 1978 roku jest ikoną. Tych aut sporo jeszcze jeździ po świecie i są uważane przez właścicieli za najcudowniejsze, co można sobie wyobrazić. Auta wciąż zdobią ściany entuzjastów motoryzacji z myszką, a małe miniaturowe modele wciąż są kupowane.

 

Dlaczego by więc nie przywrócić legendy do życia? Zamiast restaurować i odnawiać klasyczne egzemplarze, bo to każdy może zrobić na własną rękę (jeśli tylko ma wystarczająco gruby portfel), po prostu zbudować to, co było piękne? Decyzja zapadła.

 

 

Powstanie 10 egzemplarzy auta według wzoru ze zdjęcia. Klasyczny wystrój, klasyczne kolory, wszystko jak za starych czasów. Także silnik: 132-konny, 3,5-litrowy V8... Dziś z takiego silnika udałoby się pewnie wykrzesać i 500 KM, ale po co? Takim autem jego właściciele będą poruszać się raczej dostojnie.

 

Program Land Rovera już ruszył. Cena starych-nowych Range Roverów to równowartość 136 tys. funtów. Zatem niemało, ale to auto nigdy nie było autem dla ludu. Na pocieszenie, ma być wykonany z dużo większą pieczołowitością i dbałością od oryginału. Według współczesnych standardów.

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska