Mercedes-Maybach G650 Landaulet

2017-02-07
Mercedes-Maybach G650 Landaulet

Pogłoski o luksusowej terenówce od Maybacha było słychać w mediach już od pewnego czasu. Teraz wiemy, jak dokładnie będzie wyglądał ten samochód – i to wcześniej, niż (zapewne) planował producent.

Na oficjalną prezentację Mercedesa-Maybacha G650 Landaulet przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – stanie się to podczas autosalonu w Genewie, który odbędzie się w marcu. Firmie nie udało się jednak utrzymać samochodu w tajemnicy i w internecie pojawiły się jego zdjęcia.

 

 

Mercedes-Maybach G650 Landaulet będzie jednym z najbardziej luksusowych (obok kabrioletu S650, ale to zupełnie inna historia) samochodów w gamie niemieckiego producenta. G650 powstał na bazie modelu G500 4x4, ale pod pewnymi względami znacząco się od niego różni – rozstaw osi jest większy, dzięki czemu pasażerowie mają do dyspozycji więcej miejsca (w tylnym rzędzie aż 60 centymetrów więcej), co znacząco wpływa na komfort podróżowania, co wydaje się być priorytetem dla producenta. Podróżujący w trzecim rzędzie mogą się z kolei cieszyć świeżym powietrzem (nie dotyczy jazdy po Warszawie), ponieważ istnieje możliwość złożenia znajdującego się nad nim dachu.

 

Mocy z pewnością nie zabraknie – samochód bowiem będzie napędzany silnikiem V12 o pojemności aż sześciu litrów, wyposażonym w dwie turbosprężarki. Jednostka generuje moc 621 koni mechanicznych, która trafia na koła za pośrednictwem siedmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Tak samo jak w przypadku innych przedstawicieli klasy G, auto jest wyposażone w napęd na 4 koła, możliwa jest także blokada tylnego dyferencjału.

 

Podobnie jak w przypadku kabrioletu S650, kupno Landauleta będzie trudne z dwóch powodów – po pierwsze, cena z pewnością nie będzie niska, a po drugie Mercedes planuje stworzyć jedynie 100 egzemplarzy tego modelu.

 

foto: fly-wheel.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska