Fabryka Bugatti: najdroższego auta świata

Fabryka Bugatti: najdroższego auta świata

Najdroższe i najszybsze auto świata to Bugatti Chiron, następca Veyrona. Superauto powstaje w fabryce, która bardziej przypomina laboratorium. Zobaczcie to sami na zdjęciach.

 

Veyron był pierwszym seryjnym autem, które przekraczało 400 km/h. Jego następcą został Chiron, po raz pierwszy zaprezentowany na targach w Genewie w 2016 roku. Samochód ma 16-cylindrowy silnik W16 konstrukcji Volkswagena, do którego należy marka Bugatti. Wspomagany jest on 4 turbosprężarkami, generuje 1500 koni mechanicznych i 1600 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi 420 km/h (jest ograniczona elektronicznie, kaganiec można na żądanie zdjąć). Przyspieszenie do 100 km/h to 2,5 sekundy, do 200 km/h - 6,5 sekundy, a do 300 km/h - 13,6 sekundy.

 

Auto powstaje w farbryce w Molsheim we Francji. Każdy egzemplarz jest składany przez raptem 20 osób z 1800 części. Zajmuje to dwa miesiące. Fabryka nazywana jest przez firmę atelier, przypomina je zresztą bardziej niż fabryki, które znamy.

 

Przyszli klienci, którzy czekają na swoje auto, są tu mile widziani. W doskonałej atmosferze mogą wybierać warianty wyposażenia: kolor skóry, karbonowe dodatki, kolory dywaników i całą masę innych rzeczy. Auto kosztuje 2,4 mln euro, więc raczej nikomu się nie spieszy.

 

Foto: Benjamin Antony Monn dla Bugatti Automobiles

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska