400 koni w maluchu: nowe Audi RS3!

400 koni w maluchu: nowe Audi RS3!

Wydaje się, że producenci nie znają granic. Im więcej, tym lepiej. Na przykład Audi pokazało odmieniony model RS3 Sportback. Niewielki kompakt dostał... 400 koni mechanicznych.

 

Pytanie „po co?” wydaje się pytaniem retorycznym. Po to, że można. Wyścig zbrojeń między najpotężniejszymi koncernami wszedł w fazę decydującą i żaden z wielkich graczy – zwłaszcza niemieckich – nie zamierza odpuścić.

 

Nowego RS3 Sportbacka napędza ten sam motor, który pracuje pod maską sedana i Audi TT RS. To pięciocylindrowa, doładowana jednostka generująca 400 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Lżejszy od poprzednika o 27 kg motor jest połączony z 7-biegową biegowym, dwusprzęgłowym S-Tronikiem. Napęd przenoszony na obie osie (Quattro).

 

Osiągi? 4,1 sekundy do setki (0,2 sekundy szybciej od poprzednika) i 250 km/h prędkości maksymalnej. Tę ostatnią wartość można podnieść do 280 km/h (opcja).


Z zewnątrz dokonano kilku stylizacyjnych poprawek, głównie chodzi o reflektory (w opcji Matrix LED), przeprofilowane błotniki i grill single-frame oraz dyfuzor.

 

W środku auto zostało naszpikowane najnowszymi osiągnięciami Audi, czyli systemem Virtual Cockpit oraz asystentami kierowcy, których lista zajmuje książkę. Najbardziej przydatne to adaptacyjny tempomat i system parkowania prostopadłego i równoległego.

 

Chociaż, kto by w ogóle takim autem chciał parkować...? My byśmy nie wysiadali.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska