850 KM kontra 10000 KM

850 KM kontra 10000 KM

Gdy prowadzisz samochód o mocy 850 koni mechanicznych możesz domniemywać, że nikt na drodze ci nie podskoczy. Na każdego kozaka zawsze znajdzie się jednak większy kozak…

Dwóch zawodowych kierowców, specjalizujących się w różnych rodzajach jazdy spotkało się, aby wymienić doświadczenia. Bryce Menzies to mistrz offroadu, który podczas zawodów zasiada za kierownicą mocno zmodyfikowanego Forda - dzięki dużej mocy i niezwykle odpornemu zawieszeniu auto doskonale radzi sobie w terenie, a także pozwala na oddawanie skoków na odległość dochodzącą do trzydziestu metrów. Jego przeciwnik Cruz Pedregon specjalizuje się w wyścigach na prostej drodze.

 

Przesiadka do samochodów na co dzień prowadzonych przez konkurenta pokazała wyraźnie, że w obu sportach kluczowe są inne cechy - Menzies miał problem z odpowiednio szybką reakcją na zapalające się światła, które ogłaszały start. Pedregon natomiast niezbyt dobrze sobie radził z opanowaniem auta offroadowego. Na koniec organizatorzy wydarzenia postanowili sprawdzić, jak oba pojazdy wypadną w wyścigu po prostej.

 

Wynik oczywiście mógł być tylko jeden, pozostawało pytanie w jakim stopniu prowadzony przez Cruza Pedregona “Zabawny Samochód” o mocy 10000 koni mechanicznych okaże się lepszy od pojazdu Bryce’a Menziesa, dysponującego “skromnymi” 850 KM. Drugi z kierowców otrzymał kilka sekund przewagi, ale nie przełożyło się to na zwycięstwo w rywalizacji. Zobaczcie przebieg tego wyjątkowego pojedynku (niecierpliwi mogą przewinąć film do 10:15):

 

  

Jeśli lubicie różnego rodzaju pojedynki motoryzacyjne, sprawdźcie inne nasze artykuły dotyczące tej tematyki. Pisaliśmy między innymi o wyścigu pomiędzy Nissanem GT-R a dronem oraz o rywalizacji na prostej drodze z udziałem BMW M2 Coupe i Forda Mustanga V8. Bolid Pendregona, chociaż dysponuje niesamowitą mocą, nie mógłby się jednak równać z Bloodhoundem SSC - pojazd ten został zbudowany, aby pobić rekord świata w poruszaniu się po lądzie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska