Pagani Huayra w wersji bez dachu

Pagani Huayra w wersji bez dachu

Chociaż model Huayra ukazał się już w 2012 roku, to dopiero teraz możemy podziwiać ten samochód w wersji roadster – oficjalnie zostanie zaprezentowany podczas marcowego autosalonu w Genewie.

Ci, którzy nie załapali się na Huayrę w wersji coupe (powstało zaledwie 100 egzemplarzy tego wyjątkowego supersamochodu, a w 2015 roku firma założona przez Horacio Paganiego poinformowała, że został sprzedany ostatni z nich), teraz mają okazję spełnić swoje motoryzacyjne marzenie – o ile rzecz jasna będzie ich na to stać.

 

 

Plotki o powstaniu Huayry w wersji roadster można było słyszeć już od pewnego czasu. Firma nawet potwierdziła, że samochód ujrzy światło dzienne podczas genewskiego autosalonu w 2016 roku, ale z tych planów nic nie wyszło. Co się odwlecze, to nie uciecze – wiemy już, że w tym roku w Genewie zobaczymy Huayrę bez dachu.

 

Co ciekawe, roadster nie będzie cięższy od swojego odpowiednika w wersji z dachem, tak jak to najczęściej bywa w przypadku kabrioletów. Przeciwnie – dzięki zastosowanym materiałom i technologii inżynierom Pagani udało się odchudzić samochód o 80 kilogramów. Pod maską pracuje ulepszona jednostka stworzona przez Mercedes-AMG o oznaczeniu M158 – jest to silnik V12 o pojemności 6 litrów, który generuje moc 754 koni mechanicznych i aż 1000 Nm momentu obrotowego. O osiągi można być zatem całkowicie spokojnym. Elementy zawieszenie zostały wykonany ze stopu aluminium o nazwie HiForg, stworzonego specjalnie na potrzeby tego roadstera. Za efektywne hamowanie będą odpowiadały ceramiczne hamulce Brembo, a samochód będzie się poruszać na dedykowanych oponach marki Pirelli.

 

Identycznie jak w przypadku coupe, powstanie zaledwie 100 egzemplarzy Huayry roadster. Aby stać się właścicielem jednego z nich, konieczne będzie wyłożenie 2,41 milionów dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska