W końcu! Dron, który unosi człowieka

2017-02-23
W końcu! Dron, który unosi człowieka

Nareszcie inżynierom udało się stworzyć drona, który jest w stanie unieść człowieka. Wygląda na to, że rewolucja w transporcie jest tuż, tuż.

O tego typu rozwiązaniach marzyli chyba wszyscy, którzy przed laty po raz pierwszy obejrzeli drugą część Powrotu do przyszłości. I chociaż na deskolotkę, na której poruszał się Marty McFly musimy jeszcze trochę poczekać, to właśnie zostało zaprezentowane równie ciekawe urządzenie.

 

Chociaż próby stworzenia drona zdolnego do transportowania ludzi pojawiały się już od jakiegoś czasu, to dopiero teraz mamy okazję zobaczyć coś konkretnego. Firma Hoversurf stworzyła bowiem drona nazwanego Scorpion-3, który faktycznie radzi sobie z powierzonym mu zadaniem. Podczas gdy poprzednie tego typu sprzęty ledwo odrywały się od ziemi, Scorpion działa następująco:

 

 

A tak firma mówi o swoim wynalazku:

 

„To unikatowy pojazd napędzany energią silnika elektrycznego, w którym zastosowano siodło motocyklowe i technologię czterech śmigieł znaną z dronów. Łączy on w sobie prędkość i stabilność lotu i może służyć zarówno amatorom, jak i profesjonalistom”.


Firma nie informuje co prawda o tym kiedy i czy w ogóle Scorpion-3 trafi do masowej produkcji, a w efekcie do sklepów, ale trudno nam uwierzyć w to, że Hoversurf ma zamiar poprzestać tylko na jednym, prototypowym egzemplarzu. Przyszłość zapowiada się zatem emocjonująco – nie dość, że najprawdopodobniej będziemy się poruszać po mieście za pomocą latających dronów, to jeszcze za nami będą podążać roboty, których zadaniem będzie przewożenie naszych zakupów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska