Mercedes-AMG świętuje swoje 50-lecie specjalnymi modelami

Mercedes-AMG świętuje swoje 50-lecie specjalnymi modelami

Z okazji 50-lecia swojego istnienia firma Mercedes-AMG postanowiła zaprezentować trzy limitowane edycje swoich samochodów.

Firma Aufrecht Melcher Großaspach (pierwsze dwa człony pochodzą od nazwisk jej założycieli, a ostatnia od miasta, w którym mieściła się jej pierwsza siedziba) powstała w 1967 roku. Przez długi czas jej głównym zadaniem było przerabianie samochodów Mercedesa na wersje bardziej usportowione, ale w miarę upływu lat współpraca z firmą ze Stuttgartu coraz bardziej się zacieśniała, aż w końcu AMG zostało w całości przejęte przez Daimler AG.

 

AMG postanowiło z przytupem uczcić okrągłą rocznicę swojego istnienia – pisaliśmy już o wyjątkowej łodzi wyścigowej, którą Niemcy stworzyli we współpracy z Cigarette Racing (charakteryzującej się, bagatela, 3100 koniami mechanicznymi). Teraz do gamy producenta dołączyły trzy samochody. Jeden z nich to Mercedes-AMG GT C Roadster Edition 50, który powstał w zaledwie 500 egzemplarzach. Od standardowej wersji różni się głównie pod względem stylistycznym – zmianie uległ między innymi przedni grill, a także dyfuzor i końcówka wydechu. Samochód będzie dostępny w dwóch kolorach o mocno wyszukanych nazwach – Designo Graphite Grey Magno oraz Designo Cashmere White Magno.

 

 

Jeszcze trudniej dostępne będą dwa kolejne modele specjalne: Mercedes-AMG C63 i kabriolet C63 S, oznaczone dodatkowo jako Ocean Blue Edition. Każdy z nich zostanie wyprodukowany w zaledwie 150 egzemplarzach, a pod maską znajdziemy oczywiście silnik V8 o pojemności 4 litrów. Podobnie jak w przypadku roadstera, różnice znajdziemy głównie w stylistyce, a największą z nich będzie niebieski dach.

 

Ostatnim jubileuszowym modelem jest C43 4Matic, dostępny w wersji zarówno coupe, jak i kabriolet. AMG przyjmuje na nie zamówienia do 6 marca, a samochody trafią do swoich właścicieli w czerwcu i lipcu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska