Aston Martin w barwach Red Bull Racing

Aston Martin w barwach Red Bull Racing

Współpraca słynnego brytyjskiego producenta samochodów z wyższej półki z teamem Red Bull Racing zaowocowała specjalnymi edycjami modeli V8 i V12 Vantage.

Sezon Formuły 1 wystartuje już 26 marca, więc firma Aston Martin, która od pewnego czasu współpracuje z teamem Red Bull Racing, postanowiła podgrzać nieco atmosferę przed zbliżającą się inauguracją najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie. Produkowane odpowiednio od 2005 i 2009 modele V8 i V12 Vantage otrzymały barwy wspomnianego zespołu i zostały ochrzczone mianem Red Bull Racing Editions.

 

 

Oba modele zostały stworzone przez Q – oddział Astona Martina zajmujący się personalizacją samochodów dla najbardziej wymagających klientów. Mogą oni wybierać spośród dwóch, unikalnych barw lakieru – Mariana Blue oraz Tungsten Silver. Inne zmiany dotyczą takich elementów, jak przedni grill oraz tylny dyfuzor, które zostały wykonane z włókna węglowego. Wnętrze również zostało nieco zmodyfikowane – tak, aby kierowca miał wrażenie, że znajduje się w samochodzie wyścigowym.

 

Tak o Red Bull Racing Editions wypowiedział się Dr Andy Palmer, szef Astona Martina:

 

„Motorsport jest i zawsze będzie częścią DNA Astona Martina i zarówno V8, jak i V12 Vantage Red Bull Racing Editions dobitnie pokazują ten etos naszym klientom. Już niedługo startuje kolejny sezon Formuły 1, więc mam nadzieję że te modele, które trafią w ręce kilku szczęśliwych nabywców, uprzyjemnią im oczekiwanie na jego rozpoczęcie”.

 

Oba samochody otrzymały oficjalną akceptację kierowców, którzy w tym sezonie będą reprezentować barwy Red Bull Racing – Daniela Ricciardo i Maxa Verstappena (jego sylwetkę przybliżyliśmy w styczniowym numerze PLAYBOYA).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska