Cristiano Ronaldo testuje Bugatti Chirona

2017-02-28
Cristiano Ronaldo testuje Bugatti Chirona

Czyli najlepszy piłkarz świata w najszybszym samochodzie.

Można nie darzyć Cristiano Ronaldo szczególną sympatią, ale trzeba przyznać, że ten gość ma życie, o którym marzą miliony facetów. Nie tylko jest najlepszym piłkarzem na świecie (przynajmniej do przyznania Złotej Piłki za 2017 rok), umawia się z pięknymi modelkami (między innymi z Cristiną Buccino, Georginą Rodriguez i Desire Cordero), to jeszcze ma okazję pojeździć jednym z najdroższych i najszybszych samochodów świata, jakim jest Bugatti Chiron.

 

Cristiano miał okazję przejechać się Chironem zanim ten trafi w ręce szczęśliwych nabywców. Każdy z nich musi dysponować naprawdę grubym portfelem, ponieważ cena Chirona wynosi około 2,5 miliona dolarów. Dlaczego zdecydowano się powierzyć samochód w ręce Ronaldo? Jak twierdzi Andy Wallace, który na co dzień jest kierowcą testowym Bugatti (ech, niektórzy to mają ciekawe zawody…), „Zanim pojazd trafi do naszych klientów, musi zostać przetestowany i zatwierdzony przez mistrza”.

 

 

Bugatti Chiron to samochód, który pod względem specyfikacji technicznej i osiągów jest jeszcze bardziej imponujący od swojego słynnego poprzednika, czyli modelu Veyron. Pod maską Chirona znajduje się ogromny, poczwórnie (!) doładowany, szesnastocylidrowy silnik, który generuje moc aż 1500 koni mechanicznych i 1600 Nm momentu obrotowego. Dzięki niemu samochód rozpędza się od zera do setki w 2,5 sekundy, a po upływie kolejnych czterech wskazówka prędkościomierza wskazuje na 200. Prędkość maksymalna wynosi 420 kilometrów na godzinę.

 

Cristiano Ronaldo jest znany ze swojego zamiłowania do szybkich i luksusowych samochodów. W jego garażu znajduje się między innymi poprzednik Chirona, czyli Veyron, a także Ferrari LaFerrari, Lamborghini Aventador LP700 oraz Rolls-Royce’y: Ghost i Phantom.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska