Ford GT Competition – pierwsza limitowana wersja amerykańskiego mocarza

Ford GT Competition – pierwsza limitowana wersja amerykańskiego mocarza

Ford stworzył limitowaną wersję swojego sportowego modelu GT – będzie nim można jeździć jedynie po torze.

Myśląc o supersamochodach, najczęściej jako pierwsze pojawiają nam się marki, które specjalizują się głównie w tworzeniu tego typu aut, jak Ferrari, Lamborghini czy też McLaren. Należy jednak pamiętać o tym, że równie potężne konstrukcje tworzą także producenci aut zupełnie pospolitych – i tak jest właśnie w tym przypadku.

 

Ford, który przeciętnemu człowiekowi kojarzy się głównie z Fiestą i Focusem, ma w swojej ofercie o wiele bardziej interesujące modele. Najciekawszym jest bez wątpienia GT – produkcja jego drugiej generacji rozpoczęła się w 2016 roku. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną i osiągi, samochód ten nie musi się niczego obawiać w starciu z włoskimi przedstawicielami tego segmentu. I chociaż pod jego maskę trafił silnik o wydawałoby się niewielkiej pojemności (wynosi ona zaledwie 3,5 litra), to V-szóstka Ecoboost może się pochwalić mocą wynoszącą aż 647 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym 745 Nm. Dzięki niemu auto osiąga prędkość 100 kilometrów na godzinę w zaledwie 3,2 sekund!

 

 

Teraz Ford postanowił stworzyć wersję GT, która będzie mogła pochwalić się jeszcze bardziej imponującymi osiągami. Silnik nie zostanie jednak wzmocniony – w odmianie Competition znajdzie się ta sama V-szóstka, która napędza „zwykłego” GT. Firma postanowiła jednak zafundować autu kurację odchudzającą – praktycznie wszędzie, gdzie to tylko możliwe ciężkie elementy zostaną zastąpione odpowiednikami z włókna węglowego. Wnętrze również zostało pozbawione zbędnych wygód – ze środka zniknęła między innymi klimatyzacja, radio, schowek i uchwyty na kubki. To ostatnie akurat nas nie dziwi – podczas prowadzenia takiego samochodu lepiej skupić się na prowadzeniu, a nie przyjmowaniu płynów.

 

Tak odchudzonym Fordem GT będzie można jeździć wyłącznie po torze. Firma nie podała niestety, jak przedstawiają się osiągi wersji Competition.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska