Yamaha YZF-R1 w wersji od Lazareth

2017-03-02
Yamaha YZF-R1 w wersji od Lazareth

Lazareth to francuska firma, zajmująca się tuningiem motocykli. Zobaczcie, co się stało, gdy jej specjaliści dostali w swoje ręce Yamahę YZF-R1.

Niektórym z was ten jednoślad może wydawać się znajomy. Nie bez powodu – to właśnie firma Ludovica Lazaretha jest odpowiedzialna za stworzenie egzemplarza, którym poruszał się Thoorop (bohater grany przez Vina Diesela w filmie Babylon A.D z 2008 roku, wyreżyserowanym przez Mathieu Kassovitza). Wówczas bazą również była Yamaha YZF-R1. Ta jednak, na której skupimy się w tym artykule, pod kilkoma względami różni się od tej, która wystąpiła w filmie.

 

 

W przypadku tej Yamahy Lazareth poszedł na całość i nagiął kilka zasad sztuki tworzenia motocykli, aby ich jednoślad był jeszcze bardziej spektakularny i wyglądał jak żywcem wyjęty z filmu science-fiction o motocyklach przyszłości. Do wykonania wielu elementów posłużyło włókno węglowe – mamy tutaj na przykład karbonowy zbiornik paliwa, czyli coś, czego nie widzi się zbyt często. Motocykl porusza się na siedemnastocalowych obręczach, a za jego zatrzymanie odpowiadają hamulce marki Brembo. To, co jednak szczególnie zwraca uwagę w Yamasze YZF-R1 w wersji Lazareth to niesamowity wydech, który dzięki dodatkowemu podświetleniu sprawia wrażenie, jakby wręcz pluł ogniem.

 

Nie wiemy niestety, kiedy (i czy w ogóle) ten niezwykły motocykl będzie dostępny w sprzedaży, a jeśli tak, to ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska