Oto kombi od Porsche! Piekło zamarzło...

2017-03-02
Oto kombi od Porsche! Piekło zamarzło...

Kogoś chyba porąbało w Zuffenhausen – siedzibie Porsche. Firma zaprezentowała właśnie Panamerę Sport Turismo, model bardziej funkcjonalny od zwykłej limuzyny Panamera.

Można się śmiać, ale Porsche od dawna nie robi nic, co nie ma sensu. Firma kroczy od sukcesu do sukcesu, a jej kolejne wydawałoby się kontrowersyjne kroki (stworzenie SUV-a Cayenne, potem małego SUV-a Macana, wyposażanie aut w silniki dieslowskie) są właśnie receptą na potęgę. Porsche właśnie dzięki pójściu pod prąd zmieniło się z niszowego producenta sportowych 911 w globalnego gracza, który przynosi kolosalne zyski, o jakich inne firmy mogą śnić.


Tym razem Porsche znów zaryzykowało. Właśnie pokazano Panamerę – luksusową limuzynę – w nowej odsłonie. Wersja Sport Turismo to może nie jest czyste kombi, ale tak właśnie będzie nazywana przez złośliwców. Idziemy o zakład, że będzie ich sporo, chociaż klientów na model chyba jeszcze więcej.

 

Pasażerowie tylnej kanapy Sport Turismo dostali więcej miejsca, także tego, którego było im najbardziej brak, czyli nad głowami. Bardziej funkcjonalny i łatwiejszy do obsługi jest też bagażnik, ma aż 520 litrów, a oparcia tylnej kanapy można złożyć i wówczas powiększa się do 1390 litrów.

 


Jedna rzecz pozostała bez zmian, to będzie piekielnie mocne „kombi”. Na razie dostępne będą wersje Panamera Sport Turismo 4 (330 KM), 4 e-Hybrid (462 KM), 4S (440 KM), 4S Diesel (422 KM) i Turbo (550 KM). Wersja najmosniejsza Turbo S e-Hybrid pojawi się później, rozwinie 680 KM.

 

Co sądzicie o tym kontrowersyjnym, acz przemyślanym projekcie?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska