Już niebawem startuje WTCC!

Już niebawem startuje WTCC!

8 kwietnia w Maroko odbędzie się pierwszy wyścig w ramach FIA World Touring Car Championship.

Czterokrotny mistrz STCC (najpierw Swedish, a następnie Scandinavian Touring Car Championship) Thed Björk będzie kierowcą zespołu Polestar Cyan Racing. Thed bardzo mocno przyczynił się do rozwoju samochodu. Jest też kierowcą, który za kierownicą Volvo wygrał wyścig w Szanghaju w ubiegłym roku. Do Björka dołączy dwóch nowych kierowców – Argentyńczyk Nestor Girolami i Holender Nicky Catsburg. Alexander Murdzevski Schedvin, szef działu motorsportu w Polestar, z optymizmem patrzy w przyszłość:

 

„Jesteśmy pewni siebie, świadomi naszych możliwości i naszych kierowców – Theda, Néstora i Nickiego. Jednak nie spodziewamy się, że walka w tym sezonie będzie łatwa. Konkurenci są mocni jak zawsze i mamy przed sobą wymagający sezon, jednak bez wątpienia mamy zamiar sięgnąć po tytuł mistrzowski”.

 

 

Zespół Polestar Cyan Racing okres przed sezonem 2017 spędził na intensywnych testach czterystukonnego Volvo S60 Polestar TC1 na południowoeuropejskich torach. Cały team intensywnie się rozwija, czego dowodem jest warta 18 milionów euro nowa siedziba zespołu CYAN Motorsport Center w Geteborgu. Obiekt będzie ukończony w marcu i będzie największym tego typu w Skandynawii. Powierzchnia samych warsztatów to ponad 6000 metrów kwadratowych, wyposażone będą w najnowocześniejszy sprzęt m.in. symulator wyścigowy, hamownię silnikową, nadwoziownię i silnikownię, biura projektowe i wiele innych. Wszystko to ma zagwarantować zdobycie mistrzowskiego tytułu.

 

Sezon Mistrzostw Świata WTCC 2017 rozpocznie się 8-9 kwietnia w Maroko. Kierowcy będą ścigali się w dziesięciu wyścigach na czterech kontynentach. Finałową rundą będzie wyścig w Katarze (1-2 grudzień).

 

Oficjalne testy przed sezonem będą miały miejsce na legendarnym torze Monza w dniach 14-15 marca.


fot. materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska