BMW, w którym zastrzelono Tupaca wystawione na sprzedaż

2017-03-03
BMW, w którym zastrzelono Tupaca wystawione na sprzedaż

Cena jest wysoka, ale samochód jedyny w swoim rodzaju.

Pojazdy, którymi w przeszłości jeździły znane osoby ze świata showbiznesu potrafią osiągać zawrotne sumy, gdy w końcu trafią na aukcje internetowe. Tak było w przypadku Ferrari Testarossy, którą jeździł Sonny Crockett (Don Johnson) w serialu Policjanci z Miami, a także Ferrari 308 GTS Toma Sellecka, które z pewnością pamiętają fani Magnum.

 

 

Teraz jednak mamy do czynienia z samochodem o wiele bardziej ponurej historii. Na aukcję trafiło bowiem BMW serii 7, które było świadkiem tragicznego wydarzenia. To tym właśnie samochodem 7 września 1996 roku Tupac Shakur wraz z Suge Knightem wracali z walki bokserskiej ulicami Las Vegas, gdy w pewnym momencie obok nich zatrzymał się biały Cadillac. Padły z niego strzały, które, jak okazało się kilka dni później, okazały się śmiertelne dla legendarnego rapera.

 

Samochód należał niegdyś do wytwórni Death Row Records i może się pochwalić niewielkim przebiegiem, który wynosi zaledwie 145 tysięcy kilometrów. BMW zostało oczywiście wyremontowane i odnowione, nie znajdziemy w nim zatem dziur po kulach. To przedstawiciel trzeciej generacji serii 7, oznaczonej jako E38. Pod jego maską znajduje się silnik V12 o pojemności ponad 5 litrów, który generuje moc 326 koni mechanicznych.

 

Cena, jaką trzeba zapłacić, aby stać się posiadaczem tego wyjątkowego samochodu, jest jednak zaporowa – wynosi bowiem aż półtora miliona dolarów. Czy znajdzie się chętny? Cóż, biorąc pod uwagę, że wydając podobną sumę można kupić niejeden supersamochód, szczerze w to wątpimy.

 

foto: momentsintime.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska