Motoprzygoda na Półwyspie Kalifornijskim

Motoprzygoda na Półwyspie Kalifornijskim

Morze piasku, wzbijające się w powietrze tumany kurzu i ryk silników terenowych motocykli.

Półwysep Kalifornijski, nazywany w Stanach Zjednoczonych i Meksyku Baja California albo po prostu Baja to wymarzone miejsce dla miłośników pięknych widoków - z jednej jego strony można podziwiać błękitną toń Oceanu Spokojnego, z drugiej zaś piękną Zatokę Kalifornijską. Ukształtowanie terenu na półwyspie stwarza z kolei idealne warunki dla miłośników offroadu, zarówno samochodowego, jak i motocyklowego.

 

Co roku fani terenowej jazdy na jednośladzie biorą udział w wydarzeniu o nazwie Rip To Cabo, które polega na przejechaniu liczącej ponad półtora tysiąca kilometrów trasy z miasta Tijuana do wysuniętego najbardziej na południe punktu Półwyspu Kalifornijskiego, czyli Przylądku Świętego Łukasza. Trasa ta obfituje w wiele urozmaiceń, które są wręcz bezcenne dla motocyklistów lubujących się w jeździe offroadowej, a jej pokonanie zajęło uczestnikom tydzień. Niebawem będziemy mogli obejrzeć pełną relację z wydarzenia, które odbyło się na przełomie marca i kwietnia 2016 roku. Na ten moment ukazała się jej zapowiedź, która sama w sobie jest pieśnią pochwalną na temat jazdy terenowej:

 

 

 

Jak powiedział jeden z uczestników Rip To Cabo:

 

- Za to nie dostaniesz odznaki skautowskiej. To nie jest wycieczka. To zdecydowanie coś więcej, niż przygoda. -

 

Inny z kolei dodaje:

 

- Nigdy w całym swoim życiu nie miałem takiego poczucia wolności. To mistyczne, magiczne miejsce, gdzie w zasadzie możesz cieszyć się właściwie wszystkim. Ludzie są tacy serdeczni i przyjaźnie nastawieni, że oddaliby ci ostatnią koszulę. - 

 

Terenowa jazda na motocyklu z pewnością drastycznie różni się od tej, którą można praktykować w mieście. Jeśli wolicie oglądać miejskie popisy, rzućcie okiem na nasz artykuł o życiu motocyklowym w Miami, a jeśli lubicie nieco mniej typowy rodzaj rywalizacji polecamy tekst o wyścigu na jednośladach z wyłączonymi silnikami.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska