Nowe Audi RS5: 450 koni mocy!

2017-03-07
Nowe Audi RS5: 450 koni mocy!

Audi zamyka gamę A5 najmocniejszą wersją auta, czyli RS5. Po Coupe, Sportbacku i Cabrolecie przyszła pora na coś naprawdę wyjątkowego, 450-konne monstrum.

 

Można go poznać na pierwszy rzut oka. Ma masywniejsze wloty powietrza w porównaniu z A5 Coupe, szerszy grill, przetłoczenia i opcjonalnie montowane światła Matrix LED. Z tyłu dołożono dyfuzor, specyficzny dla wersji RS układ wydechowy i spojler. Auto postawiono na 19-calowych felgach (opcjonalnie 20-calowych).

 

Najważniejsze jest jednak serce auta. RS5 napędzany jest 2,9-litrowym motorem TFSI V6 bi-turbo. Koni, jak powiedzieliśmy, dostarcza 450, a do tego 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

 

Osiągi? 3,9 sekundy do setki i 280 km/h prędkości maksymalnej, ograniczonej elektronicznie (pakiet dynamiczny to opcja). Auto waży 1655 kg, o 60 kg mniej niż poprzednik.


Mimo że mamy do czynienia z rasowym sportowcem, Audi nie zrezygnowało z wyposażenia, które jest przebogate. System Dynamic Ride Control pozwala kierowcy zmieniać tryby jazdy, a Audi virtual cockpit korzystać z wyświetlacza w miejscu zegarów. Za sterowanie systemem infotainment odpowiada ostatnia generacja nawigacji MMI plus. Auto ma internet, można je sparować ze smartfonem (dzięki Apple Car Play lub Android Auto). Standardowe audio może być zastąpione przez system Bose.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska