Nowe Volvo XC60: najbezpieczniejsze na świecie?

2017-03-09
Nowe Volvo XC60: najbezpieczniejsze na świecie?

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Volvo zaprezentowało następcę modelu XC60. To nie jest modernizacja, czy ewolucja. Szwedzi zbudowali ten samochód od podstaw.

 

Nowe XC60 to jeden z najbezpieczniejszych samochodów jakie kiedykolwiek zbudowano. Jest wręcz “naszpikowany” najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Wystarczy wspomnieć o przełomowych systemach, jak układ przejęcia kontroli nad torem jazdy (Steer Assist), który został dodany do systemu City Safety. Dodatkowo, jeśli system oceni, że samo hamowanie nie wystarczy do tego, aby uniknąć zderzenia, wtedy samochód przejmie kontrolę nad kierownicą.

 

W nowym Volvo XC60 będzie także dostępny system Pilot Assist, który jest wstępem do jazdy w pełni autonomicznej. System ten utrzymuje samochód na właściwym pasie ruchu np. na drogach ekspresowych i autostradach. Działa do prędkości 130 km/h. O ile w modelach serii 90 jest on standardem, w XC60 będzie stanowił opcję.


Nowe Volvo XC60 będzie dostępne z napędem T8 Twin Engine. Jest to napęd hybrydowy typu plug-in o łącznej mocy 407 KM. Czas przyspieszenia do 100 km/h to zaledwie 5,3 sekundy.

 

Nie tylko pod maską nowego XC60 znajdziemy wysoki poziom wydajności i dbałości o środowisko. Nowy, cztero-strefowy system klimatyzacji z systemem oczyszczania wnętrza CleanZone zadba o czyste powietrze w kabinie usuwając z niej szkodliwe zanieczyszczenia i cząstki. Do dyspozycji kierowcy będą także usługi connected, nawigacja Sensus z systemem Volvo On Call, z nową szatą graficzną i nowymi funkcjami. Podobnie jak w przypadku serii 90 samochód będzie wyposażony w system CarPlay i Android Auto.

 

Produkcja najnowszego modelu Volvo ruszy w połowie kwietnia w szwedzkiej fabryce Torslanda pod Goeteborgiem. Cennik w Polsce został już ustalony, najtańsze XC60 będzie kosztowało 184 500 zł, choć później pojawi się wersja nieco tańsza, bazowa.

 

Źródło: Volvo, Mototarget.pl

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska