Kormaran K7 – luksus na wodzie

2017-03-09
Kormaran K7 – luksus na wodzie

Takiej motorówki nie powstydziłby się sam James Bond – o ile rzecz jasna Q zdecydowałby się mu ją dać.

Powiedzmy sobie szczerze – szybkie i luksusowe łodzie motorowe to temat, który jest dość niszowy. Grono ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na ich zakup, nie jest w końcu zbyt liczne… Jeśli jednak macie odpowiednią ilość gotówki, a wolne chwile lubicie spędzać na wodzie, to powinna was zainteresować najnowsza propozycja firmy Kormaran.

 

 

Pochodzącej z Austrii firmie udało się bowiem stworzyć łódź wyjątkową. Model K7 jest oczywiście mocny i szybki – napędza ją silnik o mocy 493 koni mechanicznych, dzięki któremu łódź jest w stanie rozwinąć prędkość 70 kilometrów na godzinę, co biorąc pod uwagę wodne środowisko, jest wartością więcej niż wystarczającą. K7 został wyposażony w inteligentne systemy sterowania, dzięki którym łodzią można bezpiecznie przemieszczać się także nocą. Materiały, które posłużyły firmie Kormaran do stworzenia K7 są oczywiście włókno węglowe, a także tytan i stal nierdzewna. We wnętrzu zastosowano miękkie skóry, a części kadłuba są pokryte drewnem tekowym.

 

 

To, co jednak wyróżnia K7 spośród innych łodzi, jest jego niecodzienna konstrukcja i obecność specjalnych hydraulicznych ramion, które pozwalają na modyfikację kształtu pojazdu według potrzeb (lub humoru). K7 może być katamaranem, trymaranem, jednokadłubowcem oraz wodolotem. Łódź ma długość 23 stóp, czyli około siedmiu metrów.

 

K7 może być konfigurowany zgodnie z wymaganiami kupującego – dostępne opcje to między innymi zwiększenie mocy silnika, zainstalowanie specjalnej platformy do opalania się, a także pakietu, który pozwala łodzi na poruszanie się ponad powierzchnią wody. Producent nie podaje ceny, którą trzeba zapłacić za jego najnowsze dzieło.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska