Oszałamiający jacht Bugatti Niniette

2017-03-13
Oszałamiający jacht Bugatti Niniette

Producenci ultraluksusowych samochodów często łączą siły z producentami równie drogich jachtów, helikopterów i posiadłości. Tym razem zrobiło to Bugatti.

 

Czy to jacht, czy dzieło sztuki? Trudno powiedzieć. Bugatti postanowiło przeszczepić geny swojego najnowszego samochodu - Chirona - który jest najszybszy i najdroższy na świecie na wodę.

 

Łódź powstała przy współpracy z luksusowym producentem Palmer-Johnson, mającym większe doświadczenie w budowaniu jachtów dla milionerów. Wzornictwem zajęli się przedstawiciele Bugatti, cała reszta spadła na stocznię.

 

Jacht nazywa się Niniette 66. Tak samo jak Chion jest zaledwie... dwuosobowy. Firma wciąż nie zdradza źródła napędu, ale wiadomo, że 66-stopowa łódź może rozwijać 44 węzły.

 

Cena jachtu pozostaje tajemnicą, ale wiadomo, że będzie szła w miliony. Powstanie jedynie 66 sztuk, zamówienia już można składać. Na pokładzie luksus o jakim zwykły śmiertelnik może pomarzyć. Na zewnątrz znajduje się sztuczne, ale romantyczne palenisko. Kajuta wygląda jak wnętrze oszałamiającego hotelu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska