Legendarne auto z „Bullitta” odnalezione!

2017-03-13
Legendarne auto z „Bullitta” odnalezione!

Twórcy filmowych pościgów samochodowych mogliby się uczyć od twórców „Bullitta” z 1968 roku. W tym filmie oglądamy najsłynniejszy pościg w historii, blisko 10 minutową epicką walkę Forda Mustanga i Dodge'a Chargera na ulicach San Francisco. Właśnie odnaleziono Forda, był na złomowisku w Meksyku!

Do zdjęć w „Bullitcie” wykorzystano dwa Fordy GT 390. Poddano modyfikacjom, zmieniając m.in. zawieszenie, silniki i hamulce. Po zdjęciach oba auta brały udział w promowaniu filmu, a potem zostały odkupione przez ludzi z ekipy, mimo że były zniszczone.

 

Jeden z dwóch Fordów został odnaleziony w Baja California Sur w Meksyku, na złomowisku. Niejaki Hugo Sanchez chciał go przerobić na „Eleanor”, czyli Shelby z filmu „60 sekund”. Prace były już zaawansowane, prowadził je warsztat Ralpha Garcii Jr. Coś jednak go tknęło i zwrócił się do Forda, działu samochodów zabytkowych. Jeden z ekspertów dokonał analizy, z której wynika, że Ford jest bohaterem „Bullitta”.

 

 

Co teraz? Hugo Sanchez już może uważać się za milionera. W 2013 na aukcji sprzedano jednego Dodge'a Chargera, który gonił Franka Bullitta (Steve McQueen) w Fordzie Mustangu. Cena wyniosła równy milion dolarów. Ford Mustang odnaleziony w Meksyku nie będzie tańszy.

 

Wciąż trwają poszukiwania drugiego Mustanga. Według ekspertów jego odnalezienie jest kwestią czasu. Takie samochody nigdy nie zostają zezłomowane w całości.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska