Najpopularniejsze używane auta w Polsce

2017-03-16
Najpopularniejsze używane auta w Polsce

Internetowy Samochód Roku? Serwis Otomoto.pl opublikował swój ranking. Na podstawie ponad miliarda zapytań przeprowadzonych przez internautów, przygotowano zestawienie najpopularniejszych różnych kategorii aut używanych.

Tytuł Internetowego Samochodu Roku 2016 zdobyło Audi A4. Oznacza to, że Audi A4 było najczęściej wyszukiwanym w Otomoto.pl samochodem na przestrzeni całego ubiegłego roku. Również na polskim rynku nowych aut, sprzedaż pojazdów z czterema pierścieniami w logo systematycznie rośnie.

 

W plebiscycie Audi A4 już po raz drugi z rzędu zajęło pierwsze miejsce i tym samym utrzymało pozycję lidera z zestawienia ubiegłorocznego. Liczba zapytań dotycząca tego modelu przekroczyła 16,7 mln. W ubiegłym roku Audi A4 zwyciężyło wynikiem 14,4 mln zapytań.

 

Kolejne miejsca zajęły również samochody niemieckie. Drugą pozycję ma Volkswagen Golf, wieloletni lider, który zepchnął Volkswagena Passata.

 

Z kolei na trzecie miejsce awansowało BMW serii 3, dotychczas niedostępne ze względów finansowych auto. Starsze generacje są teraz nie tylko wyszukiwane, ale także kupowane, ale o tym można się przekonać już na ulicach.

 

Kolejne miejsca zajęły: Opel Astra, Volkswagen Passat (spadek o 3 pozycje), Audi A6, BMW serii 5, Skoda Octavia, Audi A3 i Ford Focus.

 

Powiedzieć, że kochamy w Polsce auta niemieckie (lub – jak Octavia – mające niemieckie geny), to nic nie powiedzieć. Z rankingu jasno wynika, że dla Polaków istnieją właściwie tylko takie samochody.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska