Opel Crossland X: polska premiera

2017-03-17
Opel Crossland X: polska premiera

W Warszawie po raz pierwszy zaprezentowano nowego crossovera marki Opel – Crosslanda X.

 

Crossland X to już drugi przedstawiciel rodziny Opli z symbolem „X”, obok bestsellerowej Mokki X. Crossover będzie oferowany z pięcioma silnikami do wyboru. Wszystkie trzycylindrowe jednostki benzynowe oraz czterocylindrowe diesle to bardzo nowoczesne, w całości aluminiowe konstrukcje, charakteryzujące się niskim zużyciem paliwa.

 

Podstawową jednostką benzynową jest silnik 1.2 o mocy 81 KM. Kolejna to 1.2 Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny, oferowana w trzech wariantach zespołu napędowego: 110 KM jest skojarzona z pięciobiegową przekładnią. Taką samą mocą dysponuje trzycylindrowy silnik 1.2 Turbo współpracujący z sześciobiegową przekładnią automatyczną. Obydwa silniki rozwijają maksymalny moment obrotowy 205 Nm przy 1500 obr./min.


 

Najmocniejszą jednostką benzynową jest silnik 1.2 130 KM, rozwijający maksymalny moment obrotowy 230 Nm od 1750 obr./min., który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną. Opel Crossland X w takiej konfiguracji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,1 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 206 km/h.

 

Dostępne są także trzy warianty turbodoładowanych silników wysokoprężnych. Crossland X może być wyposażony w diesla 1.6 o mocy 99 KM, jego oszczędniejszą odmianę ECOTEC z systemem Start/Stop lub motor 1.6 o mocy 120 KM, dysponujący maksymalnym momentem obrotowym 300 Nm. Opel Crossland X z dieslem 1.6 i sześciobiegową przekładnią manualną rozwija maksymalną prędkość 186 km/h.


 

Do wyposażenia standardowego Crosslanda X począwszy od wersji Enjoy należy system Opel OnStar. Oprócz znanych już usług telematycznych, takich jak całodobowe przyjmowanie zgłoszeń w sytuacjach awaryjnych oraz zdalne sterowanie blokadą zamków, klaksonem i światłami, system OnStar oferuje teraz kolejne funkcje. Wraz z nowym Crosslandem X Opel wprowadza usługę osobistego asystenta, w ramach której osoby podróżujące samochodem mogą skontaktować się z opiekunem Opel OnStar, który pomoże im na przykład wybrać hotel i zarezerwować pokój lub znaleźć miejsce parkingowe . Dzięki punktowi dostępowemu 4G LTE Wi-Fi wszystkie urządzenia mobilne znajdujące się w samochodzie mogą korzystać z szybkiego łącza internetowego. Systemy multimedialne IntelliLink są wyposażone w kolorowe ekrany dotykowe o przekątnej do 8 cali oraz interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające podłączenie kompatybilnych smartfonów.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska