Rower Bugatti – jednoślad dla wybranych

Rower Bugatti – jednoślad dla wybranych

Francuska marka rozszerza swoją ofertę – właśnie pojawił się w niej wyjątkowy rower, powstały we współpracy z niemiecką marką PG.

Chociaż Bugatti to marka nadal kojarząca się głównie z niezwykle szybkimi, a przy tym obłędnie drogimi samochodami, to w jej ofercie znajdują się również inne środki transportu. Niedawno pisaliśmy o współpracy Francuzów z Bugatti z luksusowym producentem Palmer-Johnson, zajmującym się budową jachtów dla milionerów. Jej owocem jest olśniewająca łódź Niniette, w dużym stopniu inspirowana Chironem, czyli najnowszym samochodem Bugatti. Model spodobał się również firmie Montegrappa, którzy stworzyli poświęcone mu pióro i długopis.

 

 

Na tym jednak ekspansja Bugatti się nie kończy. W pojazd tej marki będą mieli okazję zaopatrzyć się ci, którzy wolą poruszać się na dwóch kołach, zamiast czterech. Bugatti dogadało się bowiem z niemieckim producentem rowerów – marką PG – której efektem jest jednoślad, nazwany po prostu Bugatti X PG.

 

W przypadku takich firma nie ma jednak mowy o „zwykłym” rowerze. Ten jednoślad jest bowiem wyjątkowy – aż w 95% procentach składa się z włókna węglowego, dzięki czemu jego waga wynosi zaledwie 5 kilogramów! Rama, widelec, obręcze, siodełko… Karbon został wykorzystany do wykonania tylu elementów roweru, ilu było to możliwe. Za ich wykonanie odpowiadają Włosi z firmy Merelli, specjalizującej się w tworzeniu przedmiotów z włókna węglowego.

 

 

Kupno tego wyjątkowego roweru nie będzie jednak łatwe – mamy do czynienia z limitowaną serią, składającą się z zaledwie 667 egzemplarzy, a każdy z nich został wyceniony na około 153 tysiące złotych. Sporo? Cóż, w porównaniu do samochodów z tym samym logiem, brzmi to wręcz jak promocja… Nie jest to jedyny rower o samochodowym rodowodzie, o który mieliśmy okazję pisać – swoje jednoślady stworzyli także między innymi Lamborghini, Peugeot i BMW.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska